Prva nogometna liga, 26. kolo, 14.04.2023, 15:30 h, Kustošija, Zagreb
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Vinko Podrug; 4. sudac: Luka Slišković
Ivan Laća 72'
Rudeš

Kustošiji pripao zagrebački dvoboj, Grgić u zadnjim minutama zabio za pobjedu

Petar Jenjić • petak, 14.04.2023.

Nogometaši Rudeša poraženi su na gostovanju kod Kustošije. U zanimljivom dvoboju zagrebačkih klubova momčad Samira Toplaka slavila je s 2:1...

Mihovil Geljić
78'
6
Alessio Tonon
78'
25
Patrik Klančir
84'
20
Ante Kozina
86'
Aleksa Latković
46'
24
Dominik Rešetar
46'
8
Tomislav Gudelj
65'

Davor Mladina

Otvoreno je 26. kolo SuperSport Prve NL, a priliku za prvu utakmicu dobila su dva zagrebačka kluba. U Kustošiji je istoimeni domaćin ugostio trenutno vodeći Rudeš.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon nešto više od mjesec dana poraz je upisala vodeća momčad lige. Samir Toplak i društvo stigli su do pobjede od 2:1, a drugi pogodak postigli su u završnici susreta. Ovo im je osmo slavlje sezone, a treće u zadnjih pet utakmica.

Odmah sjajna šansa za Rudeš u trećoj minuti. Pucao je Joao Araujo iz daljine, no Giovanni Jerolimov uz pomoć vratnice odbija dalje od gola.

Vrlo brzo uslijedila je sjajna lopta za Krešimira Kovačevića koji pokušava zaobići Jerolimova. Vratar Kustošija ruši igrača Rudeša, a Fran Jović dosuđuje najstrožu kaznu. Roko Brajković je preuzeo odgovornost, no lopta odlazi kraj gola.

Iz prve prave prilike Kustošija dolazi do vodstva. Igrala se 11. minuta, Filip Dujmović je poslao loptu prema petercu, ona stiže do Andreja Šaronje koji je iz blizine skreće u gol.

Rudeš je umalo postigao autogol u 34. minuti. Ponovno odlična kombinacija po lijevoj strani, Dujmović šalje u peterac, a svoju je momčad mogao koštati Dominik Pavlek. Lopta odlazi kraj stative.

U nastavku susreta nije bilo onih najopasnijih prilika, ali bolje je igrao Rudeš koji je tražio izjednačujući pogodak. Uputio je nekoliko udaraca, no bez prave preciznosti.

Izjednačenje je stiglo u 72. minuti. Izvrsno primanje, a zatim i asistenciju imao je Kovačević koji proigrava Ivana Laću. Igrač Rudeša lakoćom iz blizine matira Jerolimova.

Vrijedna tri boda Kustošija je osvojila pogotkom u 90. minuti. Mihovil Geljić sjajnom je asistencijom uposlio Šimuna Grgića, a ovaj iz blizine skrenuo loptu u gol.