Prva nogometna liga, 26. kolo, 15.04.2023, 15:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Ante Jurić, Edvin Zobec, Ivica Radošević; 4. sudac: Antonio Melnjak
Karlo Miljanić 90'+4'
Cibalia

Mikolčić i Miljanić vratili Cibaliju na pobjedničke staze

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

Nogometaši Cibalije slavili su rezultatom 2:0 na gostovanju kod posljednjeg Hrvatskog dragovoljca pogocima Šimuna Mikolčića i Karla Miljanića...

Seth Amoateng
46'
15
Kristijan Čabrajić
62'
20
Ivan Žutić
62'
23
Julijan Evačić
68'
7
Leon Bičanić
78'
Dominik Dogan
58'
10
Andrija Bubnjar
58'
2
Karlo Išasegi
58'
45
Ivan Mihaljević
77'
7
Karlo Miljanić
85'
Tomislav Radotić

Nakon četiri uzastopna remija, od čega tri remija bez golova, nogometaši Cibalije vratili su se na pobjedničke staze. Danas su Vinkovčani gostovali kod posljednjeg Hrvatskog dragovoljca i barem privremeno stigli na bod minusa za drugim Vukovarom.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan pogodak u svakom poluvremenu odlučio je pobjednika, a to znači treći uzastopni poraz "Crnih" koji su uz utakmicu više čvrsto posljednji s devet bodova zaostatka za pretposljednjim Jarunom.

Nakon sporijih desetak minuta, razbuktala se igra na obje strane. Prvo se izdvaja udarac Jurice Bajića iskosa, no obranio je Jan Paolo Debijađi. Odmah nakon toga pokušavaju Dragovoljci, prvo Branimir Ćavar iz kornera, a zatim puca i Luka Išlić, no bez promjene rezultata.

Sjajna šansa stigla je u 23. minuti za svijetloplave kad je Josip Gačić nakon jedne odbijene lopte najbolje reagirao i pucao sa šest metara, ali zatresla se greda i milimetri su spasili domaćina.

Već u sljedećoj minuti Cibalia je povela. Izveo je Šimun Mikolčić slobodan udarac iskosa i poslao oštru loptu kroz peterac. Potpuno neokrznuta ušla je u gol. Do kraja poluvremena gosti su imali dvije solidne šanse, jednu preko Geralda Diokea, drugu preko Domagoja Stranputa, ali oba su udarca otišla kraj gola.

Tek 18 minuta nakon ulaska u igru Julijan Evačić zarađuje crveni karton nakon što je u čistoj situaciji jedan na jedan s vratarom spriječio Karla Miljanića.

Upravo je Miljanić u zadnjim sekundama potvrdio pobjedu svoje momčadi na asistenciju Karla Išasegija.