SuperSport Prva NL, 28. kolo, 29.04.2023, 16:00 h, Zagreb, Kustošija
Suci: Mateo Erceg, Bruno Geller, Tomislav Mioković
Mihovil Geljić 83'
1:2(0:1) Croatia Zmijavci
Karlo Igor Majić 7', 68'
Croatia Zmijavci

U susretu s puno uzbuđenja Croatia uzela velika tri boda u gostima kod Kustošije

Branimir Korać • subota, 29.04.2023.

Vrlo važan dvoboj u Zagrebu su odigrali Kustošija i Croatia iz Zmijavaca, a uspješniji su bili gosti koji su slavili 2:1 golovima Karla Igora Majića...

Mihovil Geljić
46'
7
Ante Vukadinović
73'
8
Filip Borovac
73'
20
Ante Kozina
80'
14
Fran Vujnović
90'+1'
Ivan Todorić
46'
13
Ivan Gilić-Kuko
67'
17
Stipe Bačelić Grgić
67'
24
Marin Jonjić
75'
5
Domagoj Čulina
87'
Marko Kartelo

Veliki ulog bio je danas u Kustošiji gdje je istoimeni domaćin ugostio Croatiju iz Zmijavaca koja je slavila s 2:1. Bilo je dosta prilika s obje strane, a teško da se može reći kako Croatia nije zaslužila pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su imali sjajan ulazak u utakmicu i vrlo rano su poveli. Već u četvrtoj minuti Karlo Igor Majić je pucao glavom nakon ubačaja s lijeve strane, ali Jerolimov je odlično obranio.

Dvije minute kasnije puno sreće za Jerolimova, s ruba kaznenog prostora Gogić je pokušao odbiti loptu, ali učinio je to prema svom golu i pogodio vratnicu.

U sedmoj minuti ipak gol. Odlična dubinska lopta prema Majiću koji dolazi sam pred vratara i zabija. Pokušao ga je dostići Oreč, ali Majićeva reakcija bila je brža.

Nakon toga probudili su se i domaćini te su imali nekoliko zanimljivih situacija koje nisu završile pogotkom. U samoj završnici prvog dijela Gudelj se istaknuo odličnom reakcijom nakon udarca glavom Oreča.

Početkom drugog dijela nove dobre situacije za goste. Prvo pogrešku obrane Kustošije nije iskoristio Mijo Šabić koji je pucao u Jerolimova, ali je zato novu pogrešku kaznio Majić krasnim udarcem s 18 metara i lopta je završila u rašljama.

Kustošija je uspjela doći do poravnanja u 83. minuti. Dujmović je odlično opalio izvana, lopta pogađa gredu i vraća se pred gol gdje gosti ne čiste opasnost, lopta se odbija do samog Geljića koji pogađa prazna vrata.

Geljić je u sudačkoj nadoknadi imao još jednu krasnu priliku, ponovno je pucao glavom, ali fantastično je reagirao Gudelj i spasio pobjedu svoje momčadi.

Ostalo je 2:1, tri velika boda za goste koji su sve bliže ostanku u ligi.