SuperSport Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 07.05.2023, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 7.923

Branimir Korać • nedjelja, 07.05.2023.

Osijek i Dinamo nisu ispunili očekivanja, odigrali su skromnu utakmicu, previše bez prilika i pogodaka. Meč loptu za Osječane propustio je realizirati u završnici susreta Kristijan Lovrić...

Definitivno se očekivalo više i od Osijeka i od Dinama. I jedni i drugi odigrali su ispod očekivanja, borbeno, ali s vrlo malo konkretnih prijetnji prema golu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najveće uzbuđenje bilo je u samoj završnici kada je Kristijan Lovrić propustio odličnu priliku za domaćina i tako nastavio post kojem se još uvijek ne nazire kraj.

Susret je krenuo blagom inicijativom Dinama koji je mogao kazniti dvije pogreške domaće obrane, ali u oba slučaja nije uspio. Prvo je Leovac pogriješio, ali je tu pogrešku popravio Barišić koji je odlično izbio loptu ispred Bulata.

Druga situacija bila je ona iz 13. minute i bila je ozbiljnija, Mišić je krasnim dodavanjem u prostor izbacio Špikića samog pred Malenicu, a vratar Osječana odlično brani taj pokušaj.

Nakon toga Osijek se stabilizirao i postajao sve opasnije, a sve akcije išle su preko raspoloženog Ramona Miereza koji je radio velike probleme Dinamovoj obrani.

Bez obzira na to Osječani nisu uspjeli ozbiljno zaprijetiti Livakoviću koji je imao dvije reakcije na udarce izvana i to je u biti bilo sve.

Ako se nije imalo što posebno za vidjeti u prvom poluvremenu, u drugom je bilo toga još manje. Oba trenera pokušala su izmjenama okrenuti utakmicu na svoju stranu, ali nije bilo dovoljno raspoloženih protagonista na terenu koji bi napravili tu prevagu.

Sve do 75. minute trajala je uspavanka u Gradskom vrtu, onda je ulazak Petra Bočkaja probudio gledatelje koji su ga propisno izviždali, a 20-ak sekundi kasnije Dinamo je imao krasnu priliku, nakon kornera lopta je došla do Ljubičića koji puca iz gužve, a Jugović odbija loptu ispred gol linije.

U 89. minuti napokon je zaprijetio i Osijek i to preko dvojca koji je ušao s klupe. Gržan je ubacio s lijeve strane, idealno na samog na drugoj vratnici Lovrića, ali on puca preko gola.

Do kraja nije bilo prilika na obje strane, ostalo je 0:0 iako su se domaćini nadali kako će doći do punog plijena u ovom susretu.