Vodeni sportovi

Povijesna titula za Jadran, Jug pao u majstorici u Splitu

Branimir Korać • srijeda, 17.05.2023.

Vaterpolisti splitskog Jadrana novi su prvaci Hrvatske. U svom šestom finalu hrvatskog prvenstva došli su do prve titule...

Odličnu utakmicu odigrali su vaterpolisti splitskog Jadrana koji su u petom susretu finalne serije hrvatskog prvenstva svladali Jug s 11:8. Na kraju 3-2 za Jadran, prva titula prvaka i to proslavljena u svom bazenu.

Ponovno se dogodilo da je jedna momčad jako loše otvorila susret i onda morala hvatati zaostatak. Jug je u Splitu prespavao početak susreta, morao se vraćati, ali kada se Jadran ponovno odvojio, više nije bilo dvojbe oko pobjednika.

Domaćin je furiozno otvorio utakmicu, napad je funkcionirao odlično, u obrani je udaljio Jug od svog gola i priča se tek zahuktala, a Jadran je već vodio s visokih 4:0.

Jug se uspio stabilizirati, dobio je drugu četvrtinu s 2:0 i smanjio na ukupno 4:3 golovima Žuvele, Jokovića i Vukojevića, ali Jure Marelja smirio je svoje igrače na poluvremenu i u drugom dijelu ponovno se domaćini odvajaju.

Nakon 6:5 Burić i Zović podižu na 8:5, a kada je Jadran sredinom zadnje dionice otišao na 10:6, priči je bio kraj.

Do kraja susreta samo je bilo pitanje kojim će rezultatom Jadran proslaviti svoju prvu titulu, a završilo je 11:8.

Prvo ime susreta bio je Rino Burić s četiri postignuta gola, a po dva su dodali Marinić Kragić i Butić. Kod Juga jedini s više od jednog pogotka bio je Maro Joković koji je postigao dva gola.