Zvezda i Partizan iskoristili domaći parket, odluka o prvaku u majstorici

Branimir Korać, HINA • utorak, 20.06.2023.

Odluka o prvaku ABA lige past će u petoj utakmici u kojoj će Partizan biti domaćin Crvenoj zvezdi. Niti jedna pobjeda gostiju zasad u ovoj seriji, Partizanu to daje malu prednost uoči odlučujućeg dvoboja...

Košarkaši Crvene zvezde svladali su Partizan sa 68:56 (20:13, 12:11, 17:15, 19:17) u četvrtoj utakmici finala doigravanja za prvaka ABA lige, koja je u utorak odigrana u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić", i tako nadoknadili zaostatak od dvije pobjede te izjednačili rezultat u seriji na 2-2.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Peta utakmica će biti odigrana u četvrtak, a domaćin će biti Partizan u Štark Areni. Partizan je u ovoj sezoni već jednom ispustio prednost od 2-0 u seriji na tri pobjede, kad je u četvrtfinalu Eurolige pobijedio Real u prve dvije utakmice kao gost, a onda izgubio dvije na domaćem terenu te odlučujuću u Madridu.

Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Ognjen Dobrić s 14 koševa i Argentinac Facundo Campazzo s 13. U Partizanu nijedan igrač nije imao dvoznamenkasti učinak, a najbolji strijelac Obradovićeve momčadi bio je Australac Dante Exum sa sedam poena.

Partizan je u prvoj četvrtini imao prednost od šest koševa (6:12), ali je do kraja prvog perioda Zvezda napravila 14:1 za vodstvo 20:13. Partizan je u drugoj četvrtini izjednačio na 22:22, da bi ponovno domaća momčad ušla u seriju 10:2 i poluvrijeme dočekala s +8 (32:24).

Kad je u trećoj četvrtini Crvena zvezda povela s 49:32, činilo se da Partizanu povratka više nema. No, gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na minus pet u tri navrata i imali su šut za tricu kojim su mogli doći na samo dva koša zaostatka 2:28 minuta prije kraja dvoboja. Momčad Duška Ivanovića je utakmicu zaključila serijom 9:2 za konačnih 68:56.