Partizan ponovno iskoristio domaći teren i stigao na korak do titule u ABA ligi

Petar Jenjić • četvrtak, 15.06.2023.

Košarkaši Partizana poveli su s 2-0 u finalnoj seriji ABA lige. U drugoj utakmici protiv Crvene zvezde slavili su rezultatom 87:78...

I drugu utakmicu kao domaćin Partizan je došao do pobjede protiv najvećeg rivala Crvene zvezde koju je svladao rezultatom 87:78. Tako je došao na korak do sedme titule u Regionalnoj ABA ligi.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Partizan je imao vodstvo kroz cijelu prvu četvrtinu, ali nije se uspijevao odvojiti. U drugoj je povela i Zvezda, no poluvrijeme je završilo bez pobjednika (44:44). Kada uzmemo u obzir razvoj rezultata, sasvim očekivan ishod.

Crno-bijeli su napravili seriju od 10:1 u trećoj četvrtini (59:50), ali do dvoznamenkstog vodstva nisu stigli. Tako je ostalo sve do kraja utakmice, no na sreću po domaćina, prednost se nije ispustila i upisana je druga pobjeda.

Po 15 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Alen Smailagić i James Nunnally, dok je najbolji kod Zvezde bio Nemanja Nedović s 21 košem.

Treća utakmica na rasporedu je 18. lipnja, a domaćin će biti Crvena zvezda.