Partizan osvojio titulu ABA lige nakon deset godina

Krešimir Milić • četvrtak, 22.06.2023.

Kevin Punter bio je prvo ime odlučujućeg susreta s 32 poena protiv Crvene zvezede. Partizan je slavio u ispunjenoj Štark Areni…

Deset godina čekao je Partizan titulu ABA lige koju su danas ponovno vratili u svoje vitrine. U napetoj finalnoj seriji regionalne košarkaške lige slavili su u petoj odlučujućoj utakmici protiv Crvene zvezde 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17). Momčad Željka Obradovića osvojila sedmu titulu ABA lige.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo ime susreta danas je bio Kevin Punter koji je predvodio s 32 poena u ispunjenoj Štark Areni Partizan do sedme titule. Već u drugoj minuti utakmice Partizan je povisio na sedam razlike, a dominacija se nastavila tijekom cijelog prvog poluvremena.

Na odmor su otišli igrači Partizana s 20 poena prednosti, a nakon prve četvrtine bili su u prednosti 12 poena. Momčad Duška Ivanovića uspjela je smanjiti u drugom dijelu pa se u 34. minuti približila na četiri poena razlike kod rezultata 79:75, ali Partizan je uzvratio serijom 10:2 i stigao do rezultata 89:77.

S 12 poena prednosti dvije i pol minute prije kraja bez većih problema su priveli utakmicu kraju, dok Crvena zvezda više nije uspijevala se približiti.

Kevin Punter bio je prvo ime susreta s 32 poena, pet skokova i dvije asistencije, a pridružio mu se Zach LeDay s 15 poena i četiri skoka. Kod Crvene zvezde Ognjen Dobrić imao je 18 poena.

Partizan je tako s ukupnih 3:2 u finalnoj seriji pobjedama na domaćem parketu stigao do naslova prvaka ABA lige.