Ostali sportovi

Hrvatska prijetila u drugom setu, ali Turska je ipak bila prejaka

Petar Jenjić • nedjelja, 02.07.2023.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija poražena je u susretu Lige nacija od Turske, jedne od najboljih momčadi ovog natjecanja. Turkinje su slavile u tri seta...

Novi poraz u Ligi nacija upisale su hrvatske odbojkašice koje nisu uspjele osvojiti nijedan set protiv odlične turske reprezentacije koja je slavila s 3:0.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Turkinje su do pobjede došle nakon nešto više od sat vremena igre s 25-14, 25-23, 25-18 i tako uz Poljsku i SAD ostali pri samom vrh ovog natjecanja.

Prvi i treći set bez većih su problema otišli na stranu Turske, a samo u drugom su Hrvatice opasno prijetile. U jednom navratu imale su i vodstvo od šest razlike (11:5), kasnije su vodile s 15-11 te 23-22, ali na koncu su ga izgubile.

Hrvatska ostaje na pretposljednjem mjestu sa šest bodova, dok Južna Koreja nema nijedan. Tajland je trenutno na osam bodova, a Bugarska na devet.

Upravo će Bugarska biti sljedeći protivnik Hrvatske, a to će biti 16. kolovoza kada počinje Europsko prvenstvo.