Jakirović: 'Imo sam i težih poraza, ali nijedan ovako važan'

Mihaela Bradovski • četvrtak, 31.08.2023.

Dinamo je upisao poraz u Pragu protiv Sparte 4:1 i otpao je iz Europske lige te će jesen provesti u Konferencijskoj ligi. Nakon susreta vladalo je veliko razočaranje u redovima Dinama...

Sergej Jakirović bio je vrlo razočaran nakon susreta, svjestan koloiko je Dinamo odigrao lošu utakmicu i koliko je podbacio u ovom dvoboju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Čestitke Sparti na prolazu. Posebno su u prvom dijelu bili bolji. Ne znam zašto smo tako loše reagirali u prvom poluvremenu. Dogodilo nam se najgore, a to je brzi primljeni gol što je domaćoj momčadi dalo dodatna krila, pogotovo uz pomoć publike. Bili su opasni i iz prekida gdje smo inferiorni u visini. Pokušali smo nešto učiniti promjenama u poluvremenu. Mislim da smo u sredini s Robertom Ljubičićem dobili na žustrini, a s Martinom Baturinom na krilu dobili smo više probojnosti. Žao mi je što kod 2:0 Ljubičić nije uspio realizirati zicer, a najgore je što smo odmah iz te naše šanse primili treći gol. Smogli smo snage, smanjili smo rezultat, ali nije mi jasno kako smo primili četvrti pogodak nakon akcije iz auta. Moramo se brzo okrenuti onome što slijedi, nema vraćanja, okrećemo se prvenstvu."

Jakirović je priznao kako mu je ovo jedan od najtežih poraza u karijeri.

"Bilo je težih, ali nisu bili u ovako važnim utakmicama. Htjeli smo ući u Europsku ligu, pogotovo u situaciji kakvu smo imali nakon pobjede u prvoj utakmici. Znamo da je gust raspored, naporan ritam, ali bilo je dovoljno vremena da se odmorimo i regeneriramo. Ostaje mi upitnik iznad glave zašto smo u prvom poluvremenu bili onako prazni, daleko od igrača, zašto nam linije nisu bile kompaktne. U drugom smo dijelu puno toga ipak promijenili."