Hrvatska U-19 slavila u prijateljskom ogledu sa Slovačkom

Krešimir Milić • subota, 09.09.2023.

Ovog tjedna mlade selekcije Hrvatske i Slovačke odigrale su dva prijateljska ogleda u Dunajskoj Stredi. U prvom su pobjedu upisali Slovaci, a u drugom Hrvati…

Hrvatska nogometna U-19 reprezentacija odigrala je ovog tjedna dvije prijateljske utakmice sa Slovačkom u Dunajskoj Stredi. Izabranici Siniše Oreščanina u prvoj utakmici odigranoj u srijedu poraženi su s 3:1.

Drugu utakmicu odigrali su danas, a ovog puta su mladi hrvatski nogometaši slavili s 3:1.

Golove za pobjedu Hrvatske zabili su mladi napadači Dinama Vilim Gec i Zlatan Koščević. Gec je Hrvatsku doveo u vodstvo u 50. minuti i samo minutu kasnije povisio na 2:1.

Slovačka je smanjila preko Matuša Holičeka u 60. minuti, a konačan rezultat postavio je Koščević u 85. minuti.

Na popisu Siniše Oreščanina našli su se Noah Pesch (Bayer Leverkusen), Rocco Žiković (Red Bull Salzburg), Borna Buljan (Hajduk/Solin), Eugen Ciban (Rudeš), Matija Ruškovački (Dinamo), Viktor Damjanić (Lokomotiva), Ivan Cvetko (Dinamo), Roko Perković (Osijek), Filip Markanović (Lokomotiva/Jarun), Patrik Majdančić (Dinamo), Marin Prekodravac (Osijek), Ante Kavelj (Hajduk/Solin), Fabijan Krivak (Lokomotiva), Luka Vrbančić (Dinamo), Vito Čaić (Dinamo), Vilim Gec (Dinamo), Roko Brajković (Hajduk/Solin), Zlatan Koščević (Dinamo), Lorenzo Travaglia (Istra 1961), Luka Kapulica (Gorica), Matej Momčilovski (Rijeka) i Borna Graunić (Dinamo).