EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 12.09.2023, 19:00 h, Klaksvik, vid Djupumyru
Suci: Jeremy Muller , Claude Reis, Rafael Morim (Luksemburg)

Mihaela Bradovski • utorak, 12.09.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je pobjedu u prvom kvalifikacijskom susretu za nastup na Europskom prvenstvu 2025. godine. Na Farskim Otocima Hrvatska je slavila s 4:2...

Bergur Poulsen
28'
8
Heini Sorensen
46'
18
Gutti Dahl-Olsen
76'

Marko Soldo
72'
10
Gabriel Vidović
81'
18
Franjo Ivanović
81'
21
Marin Ljubičić
81'
Dragan Skočić

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je pobjedu u svom prvom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje je na rasporedu 2025. godine. Na gostovanju na Farskim Otocima očekivano je slavila s 4:2.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mogla je Hrvatska i lakše do pobjede, vodila je 3:0, ali u završnici su domaćini smanjili na gol zaostatka i nije bilo ugodno u tim trenucima. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Marin Ljubičić postiže četvrti pogodak i otklanja svaku neizvjesnost.

Hrvatska se u početku tražila i više od 15 minuta trebala je za prvu pravu priliku koja je odmah pretvorena u pogodak. Njoj je prethodila odlična šansa za domaćina kada je pobjegao Samuelsen, ali pucao pokraj gola da bi u sljedećem napadu Lisica na drugoj strani krasno pronašao Šimića koji udarcem iz zraka iz prve pogađa za vodstvo.

Novi pogodak stigao je u 44. minuti, a strijelac je bio Veldin Hodža koji je odlično opalio s 20-ak metara i zabio za 2:0.

U drugom dijelu Hrvatska je potpuno kontrolirala igru, a kada je povela s 3:0, činilo se da je priči kraj.

U 75. minuti Dion Drena Beljo krenuo je prema golu, pokušao asistirati na desnu stranu, no lopta mu se vratila, a on to iskoristio i rutinski zabio za povećanje vodstva.

Odmah nakon toga u igru ulazi Gutti Dahl-Olsen, a dotični napadač Streymura postiže dva pogotka nakon pogrešaka Hrvatske i smanjuje na 2:3.

Ušla je voda u uši, domaćin je dobio krila, pokušao se posve vratiti, ali Hrvatska iz tranzicije u 93. minuti preko Marina Ljubičića dolazi do četvrtog pogotka i stavlja točku na i.

Hrvatska je tako stigla do prve pobjede, ali i Farski Otoci do prvog poraza nakon što su krenuli u kvalifikacije pobjedom protiv Bjelorusije i remijem s Andorom.