EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 13.10.2023, 16:00 h, Tripoli Arkadia, Theodoros Kolokotronis
Suci: Tom Owen (Wales), Johnathon Bryant (Wales), Ian David Bird (Wales)

Mihaela Bradovski • petak, 13.10.2023.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je remi u svojoj drugoj utakmici u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Gostovala je kod Grčke i remizirala 2:2...

Dimitrios Metaxas
46'
18
Michail Kosidis
60'
7
Nikolaos Zouglis
60'
17
Christos Belevonis
80'
2
Georgios Tourkochoitis
90'+2'
Dino Grozdanić
46'
2
Domagoj Bukvić
46'
19
Marin Ljubičić
64'
11
Stipe Biuk
71'
18
Franjo Ivanović
86'
Dragan Skočić

Iako je ponovno imao problema s izostancima, ali i s natjecateljskom formomm dijale igrača, Dragan Skočić sa svojim izabranicima odnosi remi s neugodnog gostovanja u Grčkoj. Nije bilo jednostavno, u početku susreta čak niti ohrabrujuće, ali kasnije je Hrvatska zaigrala bolje i vodila se velika i ravnopravna borba.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grci su od početka krenuli agresivno i s visokim presingom, poveli su u 11. minuti. Strijelac je bio Vasilis Sourlis koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta od vratnice otišla u mrežu.

Nakon toga se počela i Hrvatska buditi, a u 20. minuti malo je nedostajalo da dođe do poravnanja. Martin Baturina odlično je izveo slobodni udarac s više od 25 metara, vratar je izvukao loptu iz rašlji i odbio je u gredu.

Tri minute kasnije Hrvatska ipak poravnava. Šimić je naprijed dobio loptu, odlično uočio dolazak Hodže iz drugog plana, daje mu loptu, a veznjak Rijeke pogađa mrežu za 1:1.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao iako su sporadično prijetili i jedni i drugi.

U drugo poluvrijeme bolje su krenuli Grci koji su bili blizu pogotka kada je nakon kornera lopte skrenuta prema mreži, ali sjajno je reagirao Perković i izbio je s gol linije.

U 67. minuti Hrvatska dolazi do preokreta. Ponovno je Šimić bio s loptom u 16 metara, ovaj put je pucao i zatresao gredu, a lopta se odbija do Ljubičića koji rutinski zabija.

15-ak minuta kasnije još jedna odlična prilika za Ljubičića, no njegov pokušaj je blokiran, pritom se i ozlijedio i morao je napustiti igru.

U 89. minutu Biuk i Sučić nisu zabili u dobroj situaciji i uslijedila je kazna, Grci iz kontre preko Koutsiasa dolaze do poravnanja.

Do kraja susreta još jedan dobar pokušaj Šimića i to je bilo sve, završilo je 2:2.

2:2 u Grčkoj nije loš rezultat, ali Hrvatska ipak može žaliti s obzirom kako se susret odvijao.