Celje pružalo jak otpor u Danskoj, Barcelona neokrznuta u Montpellieru

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.09.2023.

Odigrani su susreti prvog kola skupine B Lige prvaka, a favorizirani GOG i Barcelona stigli su do pobjede. GOG je uz dosta muke slavio kod kuće protiv Celja dok je Barcelona lako odnijela pobjedu iz Montpelliera...

Rukometaši Celja jako dobro su se držali u Danskoj protiv GOG-a, imali su i vodstvo u posljednjih deset minuta, ali domaćin je ipak izvukao pobjedu i slavio s 38:36. Danci su u susret ušli kao favoriti, ali gosti nisu ustuknuli i imali su bolji ulazak u utakmicu.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ipak, GOG se vratio i do kraja susreta vodila se izjednačena bitka. Celje je posljednje vodstvo imalo sedam minuta prije kraja kada je vodilo 33:32, nakon čega Danci rade 3:0 i preuzimaju vodstvo koje ne ispuštaju do kraja susreta.

U domaćem sastavu sedam golova postigao je Hans Mensing dok su po šest pogodaka postigli Linus Persson i Anton Lindskog. Kod Celja Rok Zaponšek imao je 13 obrana, osam golova postigao je Stefan Žabić, šest golova dodao je Mitja Janc, a Ante Ivanković postigao je četiri pogotka uz pet asistencija.

Barcelona je izdominirala susretom u Montpellieru i svladala je domaćina s 30:25. Na polovici prvog poluvremena na semaforu je stajalo 6:6, ali nakon toga Barcelona je podigla ritam, odvojila se do odmora i zasluženo slavila.

Dika Mem iskočio je s osam golova, a Aleix Gomez dodao je šest. Vrlo dobru večer imao je i na golu Emil Nielsen s 14 obrana. Kod poraženih pet golova postigao je Ahmed Hesham Elsayed, a Veron Načinović postigao je dva pogotka.