Porto izdržao i slavio u neizvjesnom dvoboju, branitelj naslova uvjerljivo poražen od Veszprema

Branimir Korać • četvrtak, 14.09.2023.

Odigrana su i preostala dva susreta prvog kola skupine B Lige prvaka. Porto je kod kuće u neizvjesnom dvoboju svladao Wislu dok je Veszprem odigrao odličnu utakmicu u Njemačkoj i svladao branitelja naslova Magdeburg...

Odigrani su svi susreti prvog kola Lige prvaka, a posljednja dva odrađena su u skupini B gdje je Porto u završnici zadržao vodstvo i upisao pobjedu protiv Wisle dok je Veszprem u gostima nadigrao Magdeburg.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wisla je u Portu imala odličnih razdoblja, vodila u nekoliko navrata i s četiri gola prednosti, ali ipak je na kraju ostala bez bodova.

Serija Porta 5:0 od 39. do 48. minute prelomila je susret na stranu Porta koji je poveo s 19:17 i do kraja susreta bio je u vodstvu.

Ipak, u završnici susreta ukazala se prilika za goste, 30 sekundi prije kraja Porto gubi loptu, Wisla je dobila posljednji napad, ali ne koristi ga Miha Zarabec i ostaje 24:23.

Najbolji kod domaćina bili su s po pet golova Nikolaj Christensen i Pedro Oliveira. Kod Wisle Przemyslaw Krajewski zabio je osam golova, Mirko Alilović skupio je osam obrana, Lovro Mihić tri gola, a Tin Lučin jedan.

Veszprem je lakše od očekivanja stigao do pobjede u gostima kod Magdeburga. Slavio je 33:28 u susretu u kojem je najvećim dijelom bio u vodstvu.

U drugom poluvremenu potpuno se odvojio, otišao i na šest golova razlike i domaćin tu više nije imao nikakve šanse.

Predvodili su ga sa šest golova Ludovic Fabregas te s po pet Gašper Marguč, Nedim Remili i Agustin Casado.

Kod poraženih šest golova postigao je Michael Damsgaard Nielsen.