SuperSport HNL, 10. kolo, 02.10.2023, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1197
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
Marin Šotiček 90'+2'
Lokomotiva

Očajna večer Istre 1961, Lokomotiva lakoćom do visoke pobjede u Puli

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.10.2023.

Neočekivano uvjerljivo Lokomotiva je slavila u Puli protiv Istre 1961. Istra je odigrala vrlo lošu utakmicu i zaslužila je uvjerljiv poraz...

Ako je susret na Rujevici i visok poraz od Rijeke s početka sezone bio ogledni primjer kako Istra ne smije izgledati, uz bok toj utakmici može i ova protiv Lokomotive. Vrlo loše izdanje i u konačnici jednako takav i rezultat, Lokomotiva je u Puli slavila s 4:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lokomotiva nije odigrala ništa iznadprosječno, ali je znalački iskoristila brojne pogreške i poklone domaćih igrača koji uopće nisu bili raspoloženi za igru. Svi do jednoga su podbacili i bili ispod razine koju zahtijevaju susreti ovog ranga natjecanja.

U prvih desetak minuta nije se tako činilo, Istra je imala dva obećavajuća ulaska u 16 metara, ali s lošom završnicom, a onda je sredinom prvog dijela uslijedilo razdoblje u kojem je Lokomotiva postigla dva pogotka i krenula prema pobjedi.

U 22. minuti nakon ubačaja iz kornera, lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje dolazi do Šotičeka, on puca glavom, Majkić je uspio zaustaviti loptu, a Majstorović u želji da je izbije s gol linije iz teške pozicije u padu pogađa svoju mrežu.

Osam minuta kasnije Lokosi dolaze do drugog pogotka. Loše odigravanje Devetaka prema Petrusenku, loptu je uzeo Mudražija, pucao s 18 metara, a još lošije reagirao je Majkić od kojeg se lopta odbija u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena valja istaknuti dobar udarac izvana Maurića, ali njegov pokušaj nije završio u golu.

U drugom poluvremenu Istra je ponovno rano zaprijetila, ali dobro dodavanje Erceg nije pretvorio u dobar udarac i ostalo je 2:0. Lokomotiva je u nastavku susreta kontrolirala situaciju na terenu i u završnici je dovršila posao.

U 84. minuti sijevnula je kontra Lokosa, Krivak je povukao napad i pronašao Tucija koji lakoćom zabija za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi Duje Čop u debiju u dresu Lokosa upisao je asistenciju, dao je loptu za samog Šotičeka koji je lakoćom zabio za konačnih 4:0.