Dinamo i Dubrava upisali poraz na startu Alpe Adria Cupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.10.2023.

Odigrani su prvi susreti Alpe Adria Cupa, a hrvatski predstavnici Dubrava i Dinamo poraženi su na gostovanju. Ravnopravniju utakmicu odigrao je Dinamo u Češkoj...

Dubrava je gostovala u Rumunjskoj kod iskusne Timisoare, a kako je i sam trener Jeronimo Šarin istaknuo, predstavljali su i sami sebi nepoznanicu ne znajući gdje se nalaze u ovom društvu.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rumunji su na kraju slavili 87:69, odlično su otvorili utakmicu, stekli prednost i do kraja susreta nisu je doveli u pitanje.

Vrlo dobru utakmicu kod Dubrave odigrao je Toni Ročak koji je upisao 22 poena uz 11 skokova, a Wayne Arnold dodao je 19 poena.

Dinamo je u Češkoj pao u posljednjih deset minuta. Odlično je otvorio drugo poluvrijeme i stekao prednost, ali zadnju četvrtinu domaćin je dobio s 24:9, okrenuo rezultat i slavio s 81:73.

Nezaustavljiv je bio Ty Nichols koji je ubacio čak 39 poena od čega deset trica. Kod Dinama Ivan Novačić završio je s 21 poenom, a Ivan Tvrtko Majić s 13 poena.