Šarić prvi skakač susreta u vrlo uvjerljivoj pobjedi Golden State Warriorsa

Branimir Korać • utorak, 31.10.2023.

Golde State Wareriorsi nanijeli su prvi ovosezonski poraz New Orleans Pelicansima. U visokoj pobjedi 130:102 svoj doprinos dao je i Dario Šarić...

Golden State Warriorsi noćas su gostovali kod New Orleans Pelicansa i upisali uvjerljivu pobjedu 130:102. Bila je to apsolutna dominacija Warriorsa u drugom poluvremenu nakon što je prvo bilo ravnopravno i posve otvoreno.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u drugoj četvrtini Warriorsi su imali sve pod kontrolom, održavali vodstvo koje je raslo do najviših plus osam.

No nastavak susreta donio je eksploziju gostiju i probleme za domaćina. Warriorsi su stvorili visoku razliku, probili granicu od plus 20 i mirno odrađivali posao.

Pelicansi su tonuli sve dublje, raspoloženi Stephen Curry punio je koš domaćina i bio je ta prevaga na terenu.

"U sjajnoj je formi, pogledajte ga, s 35 godina bolji je nego ikada ranije", rekao je Steve Kerr.

Curry je susret završio s 42 poena uz tricu 7/13 te s po pet skokova i asistencija i to sve za 30 minuta. Po 13 poena dodali su Moses Moody, Tracy Jackson-Davis (devet skokova) te Chris Paul (šest skokova, pet asistencija). Dario Šarić igrao je 21 minutu i ubacio šest poena (1/3 za dva, 1/4 za tri, 1/2 slobodna), ali uz deset skokova čime je bio prvi skakač susreta.

Kod Pelicansa po 19 poena upisali su Zion Williamson (pet skokova) i CJ McCollum (pet skokova).

Denver Nuggetsi bili su uspješni protiv Utah Jazza te su slavili sa 110:102 čime su i dalje stopostotni upisavši četvrtu pobjedu u isto toliko nastupa.

Nuggetse je kao i obično nosio Nikola Jokić s 27 poena, deset skokova i 11 asistencija, Aaron Gordon dodao je 21 poen i sedam skokova, a Jamal Murray 18 poena i 14 asistencija.

Kod Jazza Luka Šamanić nije dobio niti minutu, Lauri Markkanen ubacio je 27 poena uz 14 skokova i pet asistencija, a Walker Kessler dodao je 22 poena i 13 skokova.