Košarkaši Splita rutinski odradili posao protiv Alkara

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.11.2023.

U susretu 8. kola PH košarkaša Split je na Gripama pobijedio Alkar sa 80:65 upisavši šestu pobjedu, dok je Alkar doživio šesti poraz.

Žuti su rutinski stigli do pobjede, razlika u kvaliteti dviju momčadi bila je očita premda je Split posljednju četvrtinu izgubio sa 7:21.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo 20:10, momčad Slavena Rimca je već na poluvremenu imala 20 koševa razlike (52:32), a nakon treće dionice velikih 29 razlike (73:44). U posljednjoj dionici domaćin se opustio, pa su Sinjani taj period igre dobili sa 21:7 smanjivši na konačnih 15 razlike.

Split je do pobjede predvodio Jerod Shannon Shorter sa 21 košem i šest asistencija, Lovre Runjić je dodao 15 koševa, a James Derek Funderburk 10 koševa i sedam skokova.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kuol Alok sa 22 koša i 9 skokova, te Michael Green sa 12 koševa.

Split se nakon osam kola nalazi na četvrtom mjestu sa 14 bodova. U vodstvu je Zadar s maksimalnih osam pobjeda, dok Dinamo i Cibona imaju po sedam pobjeda i poraz.

Alkar je deveti s dvije pobjede i šest poraza, a posljednji je Bosco sa skorom 1-7.