SuperSport HNL, 17. kolo, 01.12.2023, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Kulušić, Hrvoje Radić, Jerko Crnčić
2:0(1:0) Varaždin
Varaždin

Kriza Varaždina sve dublja, Istra 1961 dostigla ga i na ljestvici

Mihaela Bradovski • petak, 01.12.2023.

Istra 1961 podigrala je dobru utakmicu protiv Varaždina i upisala je pobjedu 2:0 s kojom je uhvatila priključak s gostima na ljestvici.

Prije poraza od Hajduka u prošlom kolu, Istra je vezala pobjede protiv Slaven Belupa i Rudeša. Pobjedama se vrlo brzo vratila i to još jednom uz čistu mrežu, ovaj put protiv Varaždina.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zaslužena pobjeda za domaćina, Varaždin uglavnom nije izgledao dovoljno dobro, nedovoljno agresivan i s dosta krivih dodavanja, iz igre je prijetio malo, a uglavnom su opasnosti dolazile nakon prekida.

Počelo je ružno, već u prvoj minuti nezgodno je pao Luka Hujber i teško je ozlijedio ruku. Odmah je napustio igru i zaputio se na tretman u pulsku bolnicu.

Prva velika prilika stigla je u šestoj minuti kada je Matheus krasno pronašao Ercega, a on iz izgledne situacije pucao pokraj gola.

Varaždin je svoju najbolju priliku u prvom dijelu imao u 32. minuti kada je nakon kornera glavom pucao Mario Marina lopta je u nezgodnom luku išla prema golu, ali Majkić je fantastično obranio.

Kada se činilo da neće biti pogodaka u prvom dijelu, Istra je povela. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nastala je velika gužva u kaznenom prostoru Varaždina, lopta se odbijala, nije dolazila do Zelenike, a onda je Matheus pokazao klasu i mirnoću te lijepo pogodio u sam kut.

U drugom dijelu Varaždin je pokušavao doći do pogotka, ali nije uspio poslati loptu u mrežu.

U 67. minuti Istra je povećala prednost i riješila pitanje pobjednika. Antonio Maurić napravio je sjajan posao, odlično je primio loptu i odmah ju je poslao iza leđa obrane Varaždina, prima je Matej Vuk i zabija za 2:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ali niti neke velike prijetnje prema oba vratara. Imao je slobodnjak na 18 metara Erceg u završnici susreta, ali nije bio precizan.