SuperSport HNL, 18. kolo, 08.12.2023, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 4.829
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Gat)
Lokomotiva
Lokomotiva
Silvio Goričan 25'
1:1(1:0) Hajduk
Yassine Benrahou 75'
Hajduk

[VIDEO] Lokomotiva prekinula Karoglanov niz pobjeda, podjela bodova u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • petak, 08.12.2023.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Lokomotiva i Hajduk, a okončan je remijem 1:1. Povela je Lokomotiva, Hajduk se vratio na ulasku u posljednjih 15 minuta, ali niti jedna momčad do kraja nije uspjela doći do pobjede...

Pred rasprodanim tribinama stadiona u Kranjčevićevoj na kojima su dominirali navijači Hajduka, Lokomotiva i lider prvenstva remizirali su 1:1. Vrlo zanimljiv i dobar susret na kraju je okončan realnim ishodom, Lokomotiva se potvrdila kao vrlo tvrd orah i zaustavila je Hajdukovu seriju pobjeda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splićani nisu dobro ušli u utakmicu i već u petoj minuti Lokomotiva je morala povesti. Pobjegao je Šotiček i došao pred Lučića, čak i nije loše pucao, ali Lučić je fantastično obranio.

¸Niti Hajduk nije mirovao, pokušavao je i on doći do pogotka. Vrlo blizu bio je u 19. minuti, Dajaku je ubacio pred gol, Pukštas je bio na 6-7 metara, poslao je loptu rema golu, ali Čavlina nogom izbija.

Pogodak je stigao u 25. minuti. Sve je krenulo od Živkovića koji se izborio za loptu, ona dolazi do Mudražije, uslijedio je odličan centaršut kod kojeg je obrana Hajduka zaspala što koristi Goričan i glavom potpuno sam zabija za vodstvo.

Mnogi navijači Hajduka tri minute kasnije vidjeli su loptu u golu, ali čudesni Čavlina obranio je pokušaj Livaje. Sjajan ubačaj Sahitija na prvu vratnicu gdje dolazi Livaja, skreće loptu prema golu, ali Čavlina sjajno brani.

Do kraja prvog dijela za nijansu je ritam pao, ali i dalje se igralo dobro i dinamično, no pogodaka više nije bilo.

U drugom dijelu Lokomotiva se koncentrirala na kontranapade i imala je opasnih prijetnji. Hajduk je sve više pritiskao kako je vrijeme odmicalo, no obrana Lokosa odrađivala je odličan posao.

U 75. minuti gosti su ipak izjednačili. Sretan gol Splićana, ubačena lopta u 16 metara na Livaju koji puca glavom, ali lopta pogađa u glavu Živkovića i točno se odbija na nogu Benrahoua koji zabija za 1:1.

Ogromnu priliku imao je Benrahou u 91. minuti kada je sjajno opalio iz voleja s 11-12 metara, ali Čavlina je izvukao još jednu nevjerojatnu obranu.

U 94. minuti bilo je gužve i pred golom Hajduka, Lučić je tu upisao dvije obrane prije nego je Čop napravio prekršaj nad njim.

Ostalo je 1:1, što je i najrealnije. Mogli su i jedni i drugi do pobjede, imali boljih i lošijih faza igre, ali remi je nekako najrealniji.