SP 2023. žene, nokaut faza, četvrtfinale, 12.12.2023, 17:30 h
Francuska
Francuska 33:22 Češka

Francuskinje uvjerljivo do polufinala Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • utorak, 12.12.2023.

U prvom četvrtfinalu Svjetskog prvenstva za rukometašice, Francuska je slavila protiv Češke s 33:22. Sada čeka bolje iz dvoboja Švedska - Njemačka...

Rukometašice Francuske izborile su polufinale Svjetskog prvenstva, nakon što su u dvoboju četvrtfinala stigli do pobjede protiv Češke. Nakon 60 minuta igre bilo je 33:22.

Igraj na Svjetsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od samog početka bile su u vodstvu, a na poluvremenu su vodile s 18:16. Čehinje su početkom nastavka smanjile na 18:17, nakon čega Francuska postiže tri vezana gola. Kako je vrijeme odmicalo, tako je rasla i razlika. Češka je u drugom poluvremenu postigla samo šest golova.

Najbolja je u pobjedničkim redovima bila Estelle Nze Minko s pet golova, dok su po četiri pogotka dodale Alicia Toublanc i Chloe Valentini. Čehinje je predvodila Marketa Jerabkova sa šest golova.

Francuskinje su dva puta bile svjetske prvakinje, 2003. i 2017. godine, a četiri puta bile su druge. Jedan od tih bio je upravo na prošloj svjetskoj smotri.

Za plasman u novo finale igrat će protiv boljih iz dvoboja Švedske i Njemačke.