Zabok iznenadio Sesara i društvo te upisao pobjedu

Petar Jenjić • petak, 15.12.2023.

U susretu 13. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, Zabok je upisao gostujuću pobjedu kod Dinama. To mu je ukupno peta ove sezone...

Do druge uzastopne pobjede, a pete ukupno u sezoni, stigao je Zabok koji je slavio na gostovanju kod zagrebačkog Dinama. Nakon 40 minuta igre u KC "Dražen Petrović" slavili su s 84:79.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamu je ovo četvrti poraz sezone, a prvi od desetog kola i susreta protiv Zadra. Nakon prvog poluvremena gostujući sastav imao je osam poena prednosti (40:32), da bi nakon 30 minuta ta prednost iznosila 16 razlike.

Bilo je 64:48 na koncu treće četvrtine, Dinamo se potpuno približio u završnici susreta, ali do preokreta nije uspio doći. Zabok je uspješno sačuvao prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Emil Savić s 23 poena, dok je Nick Neal dodao 21 poen i pet asistencija.

Dinamo je predvodio Ivan Novačić s 22 poena i šest skokova, dok je Ivan Vučić dodao 19 koševa i 11 skokova.