Split uvjerljivom pobjedom opravdao status favorita protiv Cedevite Junior

Filip Mihoković • četvrtak, 14.12.2023.

U prvom susretu 13. kola Premijer lige petoplasirana Cedevita Junior ugostila je trećeplasirani Split. Gosti su bili bolji cijelu utakmicu, a na kraju su slavili rezultatom 65:89...

Igrači Splita u pobjedi su zabili 55 % šuteva iz igre (34/62), ubacili 48 % trica (11/23) i iskoristili 14 izgubljenih lopta domaćina. Splićani su tako došli do 11. pobjede u domaćem prvenstvu izjednačivši se sa Zadrom, a jedina dva poraza upisali su upravo protiv vodećeg Zadra i drugoplasirane Cibone. Cedeviti koja muči muku s ozljedama bio je ovo peti poraz u sezoni.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su sjajno otvorili susret, zabivši dvostruko više poena nego domaćin u prvoj četvrtini. Cedevita nije imala odgovor na svu napadačku raskoš koju su prikazali igrači Splita, dok na drugoj strani nisu ni efikasno koristili prilike u napadu.

Vidljiva je bila i individualna razlika igrača na parketu s obzirom na to da bi igrači Splita pronašli način do koša i kada bi bili udvajani. Prva četvrtina završila je 12:25, a do odmora je domaćin smanjio razliku za četiri poena za 37:46 na poluvremenu.

Splićani u drugom dijelu utakmice nisu ostavili momčadi Damira Mulaomerovića prostora za povratak. Dapače, još su više "dodali gas" u trećoj četvrtini i rutinski priveli susret kraju 65:89. Svaki puta kada bi i domaćin pokazao naznake mogućeg povratka u susret, gosti bi uzvratili jednakom mjerom, a obrana Cedevite nije mogla zaustaviti nasrtaj Splićana.

Najbolji u redovima Splita bili su Toni Perković s 21 poenom i Shannon Shorter s 14, dok su za domaćine Martin Jelić i Vito Kučić zabili po 13 i 10 poena.

Split je ovom pobjedom na kratko skočio na drugo mjesto (11-2) dok čekamo da se odigraju ostale utakmice 13. kola. Cedevita će se pokušati oporaviti od ovog teškog poraza u sljedeća dva susreta protiv Šibenke, dok košarkaši Splita očekuju Megu u ABA ligi i Dubrovnik u Premijer ligi.