Vodeni sportovi

Hrvatska odradila posao protiv Francuza i došla do nove pobjede!

Petar Jenjić • subota, 06.01.2024.

Do nove pobjede stigla je Hrvatska na Europskom prvenstvu. Barakude su u susretu drugog kola igrale protiv Francuske koju su svladale bez prevelikih problema...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija stigla je do nove pobjede na Europskom prvenstvu. U utakmici drugog kola skupine, bez prave drame, slavila je s 12:7 protiv reprezentacije Francuske.

Igraj na Europsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dosta problema imala je Hrvatska s igračem više u napadu, a nijedan od šest nije iskoristila. Međutim, nije toliko ni trebalo. Francuzi su poravnali na 1:1, a u završnici prve dionice dva uzastopna gola Hrvatske zaključila su četvrtinu na pozitivan način.

Nakon obrane s dva igrača manje, Hrvatska je poentirala preko Rina Burića i Ante Vukičevića. Francuzi su smanjili na 5:2, ali Luka Lončar je prekrasnim lobom potvrdio novu dobru četvrtinu hrvatske reprezentacije.

U nastavku susreta prevelikih problema nije bilo. Hrvatska je održavala vodstvo i na koncu zaključila susret u svoju korist.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Rino Burić s tri gola, dok su Vukičević, Lončar i Žuvela postigli po dva pogotka. Najbolji je kod Francuza bio Thomas Vernoux s tri gola.

HRVATSKA - FRANCUSKA 12:7 (3:1, 3:1, 4:3, 2:2)

Hrvatska: Marko Bijač (5 obrana), Rino Burić 3, Loren Fatović, Luka Lončar 2, Matias Biljaka, Luka Bukić, Ante Vukičević 2, Marko Žuvela 2, Jerko Marinić Kragić 1, Josip Vrlić 1, Zvonimir Butić, Konstantin Harkov 1, Toni Popadić. IZBORNIK: Ivica Tucak

Francuska: Arshak Hovhannisyan , Hugo Fontani (6 obrana), Remi Saudadier, Ugo Crousillat, Duje Živković, Enzo Khasz, Thomas Vernoux 3, Romain Marion-Vernoux, Emil Bjorch, Alexander Bouet 1, Mehdi Marzouki 2, Michael Bodegas 1, Pierre-Frederic Vanpeperstraete, Charles Canonne. IZBORNIK: Florian Bruzzo