Supersport Prva NL, 19. kolo, 23.02.2024, 14:50 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Darko Jurčević, IVan Mihalj, Bruno Geller; 4. sudac: Marko Cestarić
0:1(0:0) Zrinski
Dominik Dogan 81'

Zrinski Osječko 1664 do čak desete uzastopne pobjede

Petar Jenjić • petak, 23.02.2024.

U prvom susretu 19. kola SuperSport Prve NL, Zrinski Osječko 1664 nastavlja sa sjajnim rezultatima. Danas je gostovao kod Sesveta i uz prvog udarca u okvir stigao do pogotka, a kasnije i pobjede...

Filip Dujmović
58'
9
Karlo Perić
77'
11
Fran Čuljak
77'
18
Domagoj Regetaš
84'

Ivijan Svržnjak
46'
23
Domagoj Jelavić
46'
33
Marijan Oršolić
85'
13
Gabriel Eskinja
90'
19
Ivan Jajalo
90'+4'
Igor Budiša

Nastavlja se veliki niz vodeće momčadi SuperSport Prve NL. Zrinski Osječko 1664, na vrlo nezgodnom gostovanju kod Sesveta, upisao je desetu uzastopnu pobjedu, od čega čak šestu s minimalnih 1:0.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 15-ak minuta nismo vidjeli puno, tek dva pokušaja Matea Topića. Prvi, onaj iz voleja, otišao je malo kraj gola, dok je drugi iz velike udaljenosti isto tako otišao daleko od vrata vodeće ekipe lige.

Najbolja šansa za Sesvete stigla je na isteku 22. minute. Duga lopta za Ivora Ljubanovića koji dolazi do udarca s 12 metara, ali obranio je Marin Stanić. Nakon toga je Lovro Banovec pucao glavom, no lopta je otišla malo kraj gola.

Gosti su u najboljoj situaciji bili u 29. minuti, pucao je Luka Ćubel iskosa, ali Ante Matić izbio je ispred svog vratara u korner. Do kraja poluvremena značajnijih prigoda na obje strane nije bilo.

Najopasniji pokušaj Zrinskog, do tada na susretu, uputio je u 67. minuti vratar Marin Stanić koji je poslao dugačku loptu nošenu vjetrom. Odskočila je malo ispred gol linije pa iznad gola.

Prvi udarac u okvir Sesveta završio je u mreži. Igrala se 81. minuta, Bruno Unušić je ubacio, a Dominik Dogan glavom skrenuo loptu u mrežu. To mu je bio 13. pogodak u SuperSport Prvoj NL. Do kraja susreta Dogan je imao još jednu šansu, no rezultat se više nije mijenjao.