Supersport Prva NL, 19. kolo, 25.02.2024, 12:30 h, ŠNC Stjepan Spajić
Suci: Marino Majstrović, Miro Hantak, Mario Lončar; 4. sudac: Ivan Slunjski
Tomislav Baltić 29'
Vanja Pelko 90'+1'

Sjajna utakmica za početak dana, Vukovar 1991 u sudačkoj nadoknadi do pobjede!

Petar Jenjić • nedjelja, 25.02.2024.

U susretu 19. kola SuperSport Prve NL, nogometaši Vukovara 1991 slavili su na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel. U jako zanimljivom dvoboju do sva tri boda stigli su u samoj završnici susreta...

Noa Vugrinec
46'
21
Luka Posinković
46'
19
Jan Raužan
46'
22
Sirong Li
90'+3'
25
Dario Sivonjić
90'+4'
Matija Kolarić
55'

Jordy Hendrik Nicolaus Wehrmann
55'
8
Ivan Radošević
72'
22
Mateo Andačić
72'
29
Vanja Pelko
79'
Ivan Božić

Danas je na ŠNC "Stjepan Spajić" odigrana itekako zanimljiva utakmica između Dubrave Tim Kabel i Vukovara 1991, u sklopu 19. kola SuperSport HNL-a. Na koncu je završilo 2:1 za goste.. Domaćin je čak tri puta pogađao okvir gola, Vukovarci su isto imali svoje šanse, ali su u završnici ipak bili spretniji.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah u drugoj minuti odlična šansa za Dubravu, nakon ubačaja je glavom pucao Dragan Juranović, ali odličnu obranu upisao je gostujući vratar Ivan Marijanović. Vukovarci su češće dolazili pred protivnički gol, ali udarci su uglavnom završavali u bloku.

Gosti su do zasluženog vodstva ipak stigli u 29. minuti. Dario Rugašević je lijepo ubacio iz slobodnog udarca, a loptu je s pet metara u mrežu skrenuo Tomislav Baltić. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Odmah početkom nastavka domaći trener Krešimir Sunara odlučio je promijeniti tri igrača. Prva šansa pripala je gostima, to jest Törlesu Knöllu čiji je udarac otišao malo kraj stative. Nakon toga Vukovarci su imali jako puno sreće.

Prvo je ubačaj Josipa Palića završio na okviru gola, lopta se odbila do Luke Kekeza koji je uputio udarac sa šest metara, ali nije uspio poravnati rezultat. Prvi njegov pokušaj završio je u bloku, a drugi na stativi.

Nakon točno sat vremena igre Nova Vugrinec je sjajno opalio iz voleja, ali gostujući vratar bio je na pravom mjestu. Možemo reći zasluženo izjednačenje Dubrave stiglo je u 69. minuti. Ubacio je Robert Janjiš, a loptu glavom u mrežu skrenuo Juranović.

Sjajan udarac Rugaševića u 76. minuti, ali još bolja obrana Tina Šarkanja. U 90. minuti Dubravaši su i treći put pogodili okvir gola, a minutu kasnije Vukovarci su ipak stigli do pogotka. Nakon što je u zadnjim sekundama, u prošlom kolu, donio bod protiv Croatije Zmijavci, Vanja Pelko danas je donio sva tri boda svojoj momčadi.