Supersport Prva NL, 20. kolo, 03.03.2024, 12:50 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Ante Jurić (Split), Stipe Brajković (Šibenik), Kristijan Kuduz (Vrlika)
1:0(1:0) Sesvete
Sesvete

Orijent napokon do pobjede, na Krimeji svladao Sesvećane

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2024.

U susretu 20. kola SuperSport Prve NL Orijent je na Krimeji slavio protiv Sesveta s 1:0. U zanimljivom dvoboju presudio je pogodak Faala iz prvog dijela...

Niko Gajzler
73'
29
Ricardo Bagadur
87'
23
Antonio Galešić
90'+3'

Fran Čuljak
46'
2
David Kovačić
46'
9
Karlo Perić
71'
7
Filip Dujmović
87'
30
Vlado Čamber
87'
Mario Rac

Orijent i Sesvete u ovaj susret ušli su s gubitničkim nizom i s ciljem prekidanja istog. Na kraju je u toj misiji bolji bio Orijent koji je slavio s 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prilika je bilo na obje strane, vratari Žiger i Mohorović imali su nekoliko vrlo dobrih intervencija i samo jednom je lopta završila iza njihovih leđa.

Već u prvih pet minuta viđene su dvije odlične reakcije vratara. Prvo je Mohorović refleksno reagirao iu obranio pokušaj Braun, a odmah nakon toga na drugoj strani Žiger je isprva pogriješio i dodao loptu Faalu, on puca, ali Žiger se iskupljuje i brani.

U 22. minuti Orijent je poveo. Švrljuga je prošao desnom stranom, ubacio na prvu vratnicu na Bubnjara, on nije dobro zahvatio loptu koja dolazi do Faala, a on iz blizine pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela vrijedi istaknuti još tek pokušaj vrlo dobrog Simčića koji je pucao pokraj gola.

U prvih deset minuta drugog dijela ponovno posao za vratare. Mohorović je obranio udarac Ljubanovića, a Žiger pokušaj Faala.

Do kraja susreta Orijent je izdržao, zadržao prednost i proslavio pobjedu.