SuperSport HNL, 25. kolo, 03.03.2024, 17:30 h, Opus Arena, gledatelja: 11.450
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina)
Domagoj Bukvić 26'
1:1(1:0) Dinamo
Sandro Kulenović 90'+4'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo se spasio od poraza golom u 94. minuti, ali je izgubio dva bitna boda

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2024.

Dramatičan dvoboj u Osijeku između istoimenog domaćina i Dinama okončan je 1:1. Osječani su vodili do 94. minute, a onda je Dinamo pogotkom Sandra Kulenovića izjednačio i osvojio bod...

Dinamo je ostao bez dva boda u utrci za naslov prvaka , odigrao je samo 1:1 na Opus Areni i može biti zadovoljan jer igrom u većem dijelu susret nije zaslužio više ili bolje rečeno, Osijek nije zaslužio poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vodila se velika bitka na Opus Areni Dinamo je bolje otvorio utakmicu i bolje je odradio posljednjih 15-ak minuta, no u ostatku susreta Osijek je bio dobar i potpuno je odmaknuo Modre od svog gola.

U početku su Modri prijetili, ali nisu to bile konkretne i čiste prilike koje bi zabrinule Malenicu.

U biti prva velika prilika na susretu završila je pogotkom. U 26. minuti Nevistić je izbio loptu u aut, brzo ga je izveo Mierez, dao je loptu Bukviću koji je lakoćom "slomio" Theophile-Catherinea i pogodio iskosa u suprotni kut za 1:0.

Do kraja prvog dijela izuzev jednog pokušaja Baturine glavom, nije bilo prilika na obje strane.

Drugo poluvrijeme lijepim udarcem izvana otvorio je opasni Bukvić, lopta je prozujala pokraj gola da bi Osijek imao dvije meč lopte u 62. i 65. minuti.

U 62. minuti sjajna lopta za Prekodravca koji je bio potpuno sam na deset metara, ali pucao je glavom jako loše. Tri minute kasnije loptu je Bernaueru uzeo Mierez, snažno je opalio i pogodio gredu.

U 85. minuti veliku priliku još jednom je imao Mierez, no ovaj pout sjajno je reagirao Nevistić.

Dinamo nakon toga kreće na sve ili ništa, ugurao je Osječane u 16 metara, domaćin se panično branio, a u 94. minuti je pokleknuo, Kulenović je natrčao na odbijanac na desetak metara i pogodio u donji kut.

Nastavio je Dinamo napadati i tražio je preokret, no isto tako je ostavio i puno prostora iza pa je tako u jednu kontru pobjegao Matković i imao čisti zicer, ali nije zabio.

Ostalo je 1:1, na kraju ipak realan ishod.