SuperSport HNL, 25. kolo, 02.03.2024, 17:10 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 18.267
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Kruno Šarić (Županja), Ivan Starčević (Bjelovar)

Branimir Korać • subota, 02.03.2024.

Hajduk je odnio pobjedu protiv Istre 1961, slavio je na Poljudu s 1:0. Pogodak odluke postigao je Filip Krovinović početkom drugog poluvremena...

Očekivalo se više od dvoboja između Hajduka i Istre 1961, ali nisu pomogli niti vremenski uvjeti, u Splitu je danas padala jaka kiša, bilo je i tuče i travnjak nije bio idealan iako je omogućavao igru.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra 1961 se dobro postavila na terenu i nije dopustila favoriziranom domaćinu puno toga. Sporadično je i ona prijetila, no Hajduk je ipak bio bolja momčad.

Ako kažemo da su u prvom poluvremenu dvije najbolje situacije pripale Puklštasu kada je kasnio s uklizavanjem na loptu nakon ubačaja Mikanovića i kada je drugi put puccao u blok, jasno je koliko je malo uzbuđenja bilo.

Osim skromnog nastupa, dodatnu glavobolju Mislavu Karoglanu stvarala je ozljeda Filipa Uremovića koji je sredinom prvog poluvremena morao napustiti igru zbog ozljede koljena. Uremovića je zamijenio Prpić i odradio dobar posao.

Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, Hajduk je odmah na otvaranju drugog poluvremena stigao do vodstva. Dajaku je ubacio s lijeve strane, Krovinović se odlično postavio ispred čuvara i skrenuo loptu s prve vratnice u mrežu.

Desetak minuta kasnije Istra je opasno zaprijetila preko Ercega koji je pucao glavom, ali lopta ide malo pokraj vratnice.

Uslijedilo je razdobblje praktički bez ikakvih uzbuđenja i trajalo je sve do 84. minute. Tada Istra ostaje s igračem manje, Blagojević je skrivio prekršaj za čisti žuti karton i odmah napucao loptu van terena što mu je Lovrić ukalkulirao kao još jedan žuti karton te ga poslao u svlačionicu.

Do kraja susreta iamo je Livaja jednu zanimljivu situaciju kada se našao pred Majkićem i nije ga nadmudrio, a Istra pak nije uspjela stvoriti konkretnu prijetnju.

Ostalo je 1:0, ono što je Hajduku najbitnije iz ovog susreta ipak je taj jedan pogodak vrijedan tri boda.