Matej Šakota 58'
Slaven Belupo

[VIDEO] Farmaceuti se vratili iz dva gola minusa pa im Dinamo napunio mrežu

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2024.

Dinamo i Slaven Belupo zaključili su 26. kolo SuperSport HNL-a. U posljednjem susretu kola Dinamo je upisao pobjedu 5:2 i to nakon što se Slaven vratio iz ranog zaostatka od dva pogotka...

Nakon svih onih događanja i promjene vlasti u prvom dijelu dana, Dinamo je kasnije poslijepodne igrao protiv Slaven Belupa i upisao je pobjedu 5:2. Nije to bio jednostavan zadatak, Farmaceuti su zaigrali opušteno i stvorili su dosta problema Modrima koji su i pomogli velikim pogreškama kod oba gola gostiju.

Već u sedmoj minuti Dinamo je poveo s 1:0. Tibor Halilović je dobio loptu na polovici Slavena, krenuo prema golu i opalio s nekih 20 metara u sam donji kut za vodstvo domaćina.

Odmah nakon pogotka Slaven je uzvratio preko Nongoha, ali on nije bio precizan. Farmaceuti su krenuli po poravnanje, a onda im se dogodio drugi gol. Gabriel Vidović pogađa s desetak metara u bliži Suškov kut te povećava prednost Modrih na 2:0.

Samo tri minute kasnije Slaven Belupo smanjuje na 2:1 i to nakon pogreške Tibora Halilovića. Halilovićevo dodavanje u 16 metara presjekao je Štrkalj, lopta je došla do Lepinjice koji zabija za 2:1.

U 27. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Štrkalj je glavom poslao loptu u mrežu, ali uključio se VAR i potvrđeno je kako je napadač Slaven Belupa bio u zaleđu. Do odlaska na odmor još je dva puta zaprijetio Robert Murić, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugi dio bolje su ušli gosti koji u 59. minuti dolaze do poravnanje. Pogriješio je Mišić, Šakota je neočekivano došao do lopte i krenuo prema golu te lako zabio za 2:2.

U 66. minuti kazneni udarac za Dinamo. Lepinjica je malo prečvrsto ušao u Baturinu i Kolarić je pokazao na 11 metara. Provjera je potrajala dosta dugo, a Kulenović je zadržao koncentraciju i pogodio za 3:2.

Tu je Slaven Belupo pao i Dinamo je krenuo prema pobjedi. U 82. minuti stigao je do novog pogotka, ovaj put Baturina je lijepo pogodio izvana.

Konačnih 5:2 postavio je Baturina iz kaznenog udarca nakon što je rukom igrao Agbekpornu.

Na kraju uvjerljiva pobjeda Modrih, ali nije bilo baš tako glatko kako rezultat može sugerirati.