SuperSport HNL, 26. kolo, 10.03.2024, 15:00 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Goran Perica (Šibenik)
3:0(2:0) Osijek
Osijek

[VIDEO] Čudesna utakmica Veldina Hodže, Rijeka do pobjede u derbiju kola!

Petar Jenjić • nedjelja, 10.03.2024.

U pretposljednjem susretu 26. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Rijeke stigli su do nove pobjede. U derbiju kola protiv Osijeka, Veldin Hodža postigao je hat-trick i donio momčadi s Rujevice povratak na vrh ljestvice...

Rijeka nastavlja sa sjajnim partijama u ovoj kalendarskoj godini. Na Rujevicu je stigao Osijek u derbiju 26. kola SuperSport HNL-a. Odlična utakmica donijela je pobjedu domaćina na krilima Veldina Hodže koji je s tri pogotka predvodio svoju momčad u povratku na vrh ljestvice.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva šansa stigla je u četvrtoj minuti, ubacio je Toni Fruk iz slobodnog udarca, a udarac glavom Stjepana Radeljića obranio je Marko Malenica. Osijek je bio nešto više usredotočen na obranu u uvodnim minutama, a Rijeka je visoko pritiskala.

Prvi izlazak Osijeka u 12. minuti i odmah šansa za Zekićeve trupe. Darko Nejašmić je glavom prebacio za Vedrana Jugovića koji je iskoristio nesporazum vratara i obrane te došao do udarca. Zatresla se greda.

Rijeka je povela u 21. minuti susreta. Dobra kombinacija domaće momčadi, Fruk je ponovno bio asistent, a još jedan pogodak postigao je Veldin Hodža koji je lakoćom matirao Malenicu. Tek što je lopta krenula s centra, novi veliki problem za Osijek, a nova sreća za Rijeku.

Ovoga puta asistent je bio Mirko Marić koji je ubacio s lijeve strane oštro na peterac, a ponovno se na pravom mjestu našao Hodža i postigao novi pogodak za svoju momčad. Pravi blitzkrieg Osijeka koji se nije oporavio nakon toga.

U 42. minuti Rijeka je mogla i do trećeg gola. Prvo je pucao Fruk izvana, a lopta završila na stativi. Odbijanac je dočekao Marić, izborio se za udarac, ali i on je pogodio stativu. Odmah nakon toga velika šansa za Osijek. Roko Jurišić je mogao smanjiti zaostatak s tri metra, no pucao je jako loše.

Zadnja šansa prvog dijela pripala je domaćinu, pucao je Marić, a Malenica još bolje obranio njegov pokušaj. U svakom slučaju, Rijeka je zasluženo bila u vodstvo od dva razlike.

Odlično je u drugo poluvrijeme ušao Marco Pašalić, a sada je proigrao Marića koji dobro puca u bliži kut iskosa, no vratar Osijeka brani. U 63. minuti stigao je i hat-trick. Pogriješio je Petar Pušić, Fruk je upisao drugu asistenciju na susretu, a Hodža treći pogodak. Lijepo je prebacio Malenicu za 3:0.

U 83. minuti Andre Duarte bio je u dobroj poziciji za Osijek nakon kornera, no obranio je Nediljko Labrović. Nekoliko minuta kasnije zabio je Jorge Obregon, no bio je malo ispred obrane Osijeka.

Rijeka je tražila i četvrti, Pašalić je probao iz slobodnog udarca, ali očešao je spojnicu stative i grede. Do novog zgoditka nije došla, ali neće se previše buniti zbog toga.