Martić i dalje bez prave forme, gladak poraz od kvalifikantice u prvom kolu Miamija

Branimir Korać • srijeda, 20.03.2024.

Petra Martić još uvijek je u potrazi za pravom formom. Ove godine rezultati nisu dobri, a u Miamiju je poražena već na startu...

Nakon što je na startu sezone povezala dvije pobjede i prošla u četvrtfinale turnira u Aucklandu, Petra Martić jako se muči i nikako ne može pronaći pravu formu.

Igraj na mečeve turnira u Miamiju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Miamiju je eliminirana odmah na startu, već u prvom kolu nadigrala ju je Claire Liu koja je slavila u dva seta. Američka kvalifikantica ispustila je samo četiri gema.

Od tog turnira u Aucklandu, Martić je upisala samo dvije pobjede (Arantxa Rus, Caroline Dolehide) te sedam poraza.

Protiv Liu je igrala ravnopravan prvi set u kojem je pala u završnici izgubivši servis kod 5:4 čime je automatski izgubila i set.

U drugom setu Liu je odmah pobjegla na 3:0, a Petra je dobila priliku za povratak u petom gemu kada je imala dvije break lopte, ali nije ih iskoristila i do kraja meča osvojila je tek dva poena.

Liu tako prolazi dalje, a Martić se razočaravajuće rano oprašta od turnira.