Orijentu trebaju bodovi u borbi za ostanak u ligi, Sesvećane brine forma

Branimir Korać • petak, 22.03.2024.

Susretom između Sesveta i Orijenta otvara se 23. kolo SuperSport Prve NL. Gostima su bodovi potrebniji, bore se za ostanak u ligi, a Sesvećani se bore za četvrto mjesto…

Ulazak u nastavka sezone nije bio dobar za Sesvećane. Malo to podsjeća na početak sezone kada su im bodovi bježali iz ruku, ali kada su krenuli s dobrim nastupima i pobjedama, izgledali su odlično.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na ulasku u drugi dio sezone odigrali su pet utakmica i upisali četiri poraza i jednu pobjedu. Ta jedina pobjeda ostvarena je protiv Cibalije koju su svladali s 4:0 u susretu u kojem su i bili dosta bolji protivnik. U ostala četiri susreta u kojima su poraženi, nisu uspjeli postići niti jedan pogodak.

U toj seriji poraza jedan je stigao i protiv današnjeg protivnika koji je u Rijeci slavio s 1:0 golom sredinom prvog poluvremena nakon čega Sesvete nisu uspjele doći do poravnanja.

U prošlom kolu upisan je poraz u Bijelom Brdu kod BSK-a, ali Sesvećani i dalje drže četvrto mjesto i status "najboljih od ostalih". Zrinski, Šibenik i Vukovar daleko su odmaknuli ostatku lige koje trenutno predvode Sesvete s bodom više od Jaruna.

Orijent je daleko od tih pozicija i njemu je trenutno najvažnije što prije osigurati ostanak u ligi. Trenutno je na desetom mjestu, ima tri boda više od BSK-a i četiri više od Solina-

Ipak ono što ih svakako veseli je ulazak u nastavak sezone koji je bolji nego završetak prvog dijela. Prvi dio sezone završili su s očajnim nizom od deset utakmica bez pobjede pri čemu su upisali dva remija i osam poraza. U nastavak sezone ušli su s remijem kod BSK-.a i porazom kod Cibalije, ali nakon toga su slavili protiv Sesveta i Dugopolja te remizirali protiv Croatije .

Što su rekli

Mario Rac, trener Sesveta: "Nema smisla govoriti o suđenju u prošlom kolu u Bijelom Brdu kada niti naša igra nije bila na razini na kojoj treba biti. Očekujem od igrača da pokažu ono što se od njih i očekuje u borbi za tri boda."

Slobodan Grubor, trener Orijenta: "U Sesvetama očekujemo vrlo zahtjevnu i tešku utakmicu. Moramo se postaviti hrabro i čvrsto od prve minute, moramo biti odlučni u nastojanjima da dođemo do sva tri boda."

Prošli dvoboj

Bit će ovo treći dvoboj ovih protivnika ove sezone, a Sesvećani još ne znaju za pobjedu. U prvom susretu u Sesvetama bilo je 1:1 nakon što je Mateo Topić doveo domaćina u vodstvo, a izjednačio Mateo Monjac u 34. minuti. U prošlom dvoboju u Rijeci domaćin je slavio 1:0 golom Faala.

Prognoza

Sesvećani izgledaju jako dobro kada dobro uđu u utakmicu, ali ima i onih drugih dvoboja. Orijent se nada upravom takvom raspletu, da domaćin neće biti raspoložen i da će odnijeti bodove iz Sesveta.