Serdarušić ipak nije uspio, Slovak odnio pobjedu u tri seta i prošao u polufinale

Branimir Korać • petak, 22.03.2024.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić nije uspio izboriti nastup u polufinalu Challengera na terenima u Petrčanima. Serdarušić je poražen u četvrtfinalu od Slovaka Jozefa Kovalika...

Vrlo zanimljiv dvoboj odradio je Nino Serdarušić u četvrtfinalu Challengera u Petrčanima, protivnik mu je bio Jozef Kovalik, a na kraju je Slovak i odnio pobjedu.

Igraj na mečeve Challengera u Zadru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kovalik je slavio u tri seta, a Serdarušić je imao priliku odvesti meč na svoju stranu.

U prvom setu viđena je tek jedna break lopta i to ju je imao Serdarušić već u drugom gemu i odmah ju je i iskoristio. Mirno je priveo set kraju te ga je uzeo sa 6:3.

U drugom setu Kovalik je dobro krenuo i poveo s 3:0 te se ponovilo sve ono iz prvog seta samo su uloge zamijenjene, jedna prilika, odmah iskorištena i set osvojen bez problema. Odluka je tako pala u trećem setu gdje je Serdarušić poveo s 3:1, ali Kovalik je ovaj put odmah odgovorio i izjednačio. Odlučio je tie-break u kojem kod 4:4 Slovak radi mini break i odlazi do pobjede sa 7:4 u 13. igri.

U polufinalu će igrati protiv Lukasa Neumayera ili Jonasa Forejteka.