Supersport Prva NL, 25. kolo, 05.04.2024, 14:30 h, Sesvete, ŠRC Sesvete
Suci: Domagoj Kurtović (Osijek), Luka Vidak (Osijek), Tomislav Mioković (Sisak)
Dino Klarić 26'
Solin

Solin izdržao s igračem manje i slavio u Sesvetama!

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

Odigrana je nova utakmica 25. kola SuperSport Prve NL između Sesveta i Solina. Do pobjede su stigli gosti koji su slavili rezultatom 2:1...

David Kovačić
32'
20
Marin Brigić
33'
25
Dominik Braun
33'
15
Lovro Banovec
46'
9
Karlo Perić
68'
Marin Karabatić
56'
6
Luka Džaja
72'
20
Ibrahim Issah
72'
22
Niko Đolonga
72'
8
Luka Dadić
84'
Luka Bonačić

Na klupu Solina prije nekoliko dana stigao je Luka Bonačić, a danas je posljednju momčad SuperSport Prve NL čekalo teško gostovanje kod Sesveta. Solinjani su odradili jako dobru utakmicu i slavili s 2:0 te tako uspješno nastavljaju borbu za ostanak.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odličan početak susreta, prvenstveno za goste iz Solina koji su rano stigli do prednosti. Igrala se četvrta minuta, nakon ubačaja iz kornera, lopta je došla do Luke Domančića u gužvi, a on je šalje u mrežu. Vrlo dobra utakmica u prvih 20-ak minuta, igralo se otvoreno.

Odlična akcija Solinjana i povećanje vodstva u 26. minuti. Dino Kapitanović je s lijeve strane ubacio u sredinu, na drugoj strani loptu je uzeo Roko Brajković, dao je za Filipa Čuića koji nije imao dovoljno prostora i onda pronalazi Dina Klarića, a on udarcem iz prve podiže na 2:0.

Već u 33. minuti domaći trener Mario Rac odlučio se na trostruku promjenu, no to mu nije donijelo puno toga. Izdvaja se jedna solidna situacija, udarac Tina Kulenovića glavom otišao je malo iznad grede. Do kraja je još jedno dobru šansu imao Klarić na drugoj strani, no Karlo Žiger bio je na mjestu. Na odbijancu je isti igrač poslao loptu iznad grede.

Velika šansa za Sesvete u 52. minuti, ali Ivan Kargotić bio je na mjestu. Miro Sušak je dobio loptu nakon proigravanja Lovre Banovca, ali vratar Solina sjajno je obranio. Gosti su sedam minuta kasnije ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Čuića.

Sesvete su se vratile u igru u 74. minuti, sjajan udarac Matea Topića koji je zakucao loptu pod gredu. Tražili su domaći poravnanje, igralo se praktički stalno na polovici Solinjana, ali promjene rezultata ipak nije bilo.