Supersport Prva NL, 25. kolo, 06.04.2024, 14:50 h, Zaprešić, Ivan Laljak-Ivić
Suci: Ivan Šantić (Kastav), Emir Trklja (Petrinja), Dario Mužar (Velika Gorica)
Bruno Zdunić 43'
Dugopolje

Dugopolje od Jaruna do Jaruna: Prva pobjeda od studenog prošle godine

Branimir Korać • subota, 06.04.2024.

U prvom subotnjem susretu u SuperSport Prvoj NL Jarun je ugostio Dugopolje. Gosti su upisali pobjedu 2:1 i prekinuli crni niz...

Carlo Mateković
46'
9
Josip Tadić
46'
17
Karlo Abramović
46'
24
Vito Matijević
70'
13
Niko Radujković
78'
Dražen Bagarić
61'
26
Luka Bradarić
61'
6
Stipe Vladušić
73'
8
Ivica Vidović
81'
11
Mateo Smodlaka
81'
Mirko Labrović

Još od studenog prošle godine Dugopolje nije znalo za pobjedu. Posljednji put slavilo je u Zaprešiću protiv Jaruna, a na novo slavlje moralo je čekati da se ponovno vrati u Zaprešić i još jednom zaigra protiv Jaruna.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U međuvremenu je Dugopolje promijenilo i trenera, Marina Biliškova zamijenio je Mirko Labrović, a u svom debiju na klupi Dugopolja, upisao je pobjedu.

Dugopolje nije dugo čekalo na vodstvo. Već u osmoj minuti u kaznenom prostoru srušen je Rodić na kojeg je startao Diyoke i opravdano je dosuđen kazneni udarac. Izveo ga je Špiro Peričić i doveo goste u vodstvo.

Jarun je pokušao doći do pogotka i vratiti se u utakmicu, ali nije išlo, imao je nekoliko pokušaja, posebno preko Pranjića, no rezultat se nije mijenjao.

U završnici prvog dijela gosti dolaze do drugog pogotka, pobjegao je Bruno Zdunić, činilo se da je otišao previše ukoso, ali vratar Tin Sajko bio je loše postavljen i lopta prolazi između njega i vratnice i ulazi u mrežu.

U drugom dijelu vrlo malo prilika, igru su dodatno rasjeckale brojne izmjene i tek u završnici susreta domaćin je stigao do smanjenja zaostatka pogotkom Josipa Tadića atraktivno preko glave.

Dugopolje je izdržalo i zadržalo vodstvo te stiglo do pobjede.