Partizanova euroligaška četvrtina

Branimir Korać • subota, 13.03.2010.

U preostala dva subotnja susreta 24. kola NLB lige Partizan i Hemofarm ubilježili su domaće pobjede. Partizan je svladao Radnički dok je Hemofarm bio bolji od Crvene zvezde...

Partizan je nastavio lov za Cibonom na prvom mjestu NLB lige pobjedom protiv Radničkog 85:62. Gosti iz Kragujevca utakmicu su otvorili dobro i imali i u drugoj četvrtini prednost 28:23, ali nakon toga su pometeni. Partizan je već do poluvremena napravio preokret da bi u trećoj četvrtini zaigrao na euroligaškoj razini, dobio tu dionicu 22:3 i odjurio prema pobjedi.

Po 15 poena kod Partizana ubacili su Aleksandar Rašić i Petar Božić dok je Lawrence Roberts dodao 12 poena i osam skokova. Kod Radničkog deset poena ubacio je Vukašin Aleksić, a četiri poena, osam skokova i pet ukradenih lopti dodao je Marko Čakarević.

U drugom susretu Hemofarm je imao dosta više problema protiv Crvene zvezde. Ipak momčad iz Vršca je upisala vrijednu pobjedu u borbi za Final Four slavivši 76:70.

U posljednjoj četvrtini Hemofarm je imao 13 poena prednosti da bi se Zvezda minutu i pol prije kraja vratila u potpunosti u utakmicu i poravnala na 70:70. Ipak, za potpuni preokret nisu imali snage i domaćin je poenima Šutala, Katića i Markovića stigao do vrijednih bodova.

U sastavu Hemofarma istaknuli su se Raško Katić sa 17 poena i 11 skokova te Goran Jagodnik sa 16 poena. Kod Crvene zvezde Nemanja Bjelica je ubacio 19 poena uz šest asistencija. a Oliver Stević je dodao 13 poena i devet skokova.