Cibona prespavala utakmicu

Ivor Krapac • nedjelja, 14.03.2010.

Košarkaši Cibone očito će morati ići težim putem ukoliko žele osigurati prvo mjesto na kraju regularnog dijela sezone NLB lige. Jako loša predstava u Draženovom domu protiv Union Olimpije odvela je u visok i sasvim zaslužen poraz...

Cibona - Union Olimpija - 85:59 za goste. Rezultat već govori dovoljno, dojam je za Cibose bio još i lošiji nego što će reći tih 26 razlike, a poraz kojeg se, uz bolju igru, svakako moglo izbjeći sada je otežao put do osiguranja prvog mjesta prije Final Foura. U posljednja dva kola trebat će obje pobjede, pod uvjetom da se ne dogodi poneki kiks Partizana koji prati u stopu.

Početak utakmice nije dao naslutiti kasnije Cibonine muke. Predvođeni napadačkim učinkom Leona Radoševića, koji je odlično koristio dobar protok lopte i asistencije suigrača, Cibosi su u nešto više od tri minute otišli do 11:3, no kako se pokazalo, bilo je to njihovo najbolje razdoblje igre u cijelom susretu. Ubrzo se dogodio pad kojeg su gosti znali kazniti.

Prve minute starijeg Tomasa

Nakon što se nedavno vratio u Cibonu kojoj će pomoći u završnici sezone, Ivan Tomas je početkom druge četvrtine dobio svoje prve minute po povratku. Krenuo je dobro na oba kraja terena pomogavši Cibosima u povratku u vodstvo rano u drugoj dionici, no u nastavku se i on uklopio u pad momčadi prije nego ga je Gordon zamijenio tri minute do poluvremena.

Uz glavnu ulogu Saše Ožbolta, Ljubljančani su se već u sedmoj minuti vratili u egal, a na prvi dvominutni predah otišli s vodstvom od 21:18, što su u drugoj dionici još i povećali. Nakon što je Cibona na nekoliko minuta živnula i vratila vodstvo na svoju stranu (24:23), Edin Bavčić je serijom poena pod obručem i tricom osigurao gostima novi preokret (31:26), no nisu stali na tome.

Trica Kikowskog i pet poena Ožbolta odveli su Olimpiju do dotad maksimalnih 45:36 u posljednjoj minuti druge četvrtine, koja je završila s nešto manjom prednošću, 45:38 za Ljubljančane. Rijetkost je da Cibona u NLB ligi primi toliko poena u 20 minuta, no ovo je bio jedan od tih, obrambeno lošijih dana.

Ipak, i od lošeg postoji još gore, a ono što je Cibona igrala u drugom poluvremenu može se uvrstiti među najgore u sezoni. U trećoj četvrtini se u napadu sve svodilo na loptu u ruke Gordonu (više) ili Marku Tomasu (nešto manje), pa što naprave, dok je u obrani i dalje bilo previše propuha što su Ljubljančani odlično koristili - i mogli imati i više od 12 poena prednosti (61:49), s koliko se ušlo u posljednju četvrtinu.

Predvođeni Ožboltom, koji je već u trećoj četvrtini bio na 21 poenu, gosti su povisili svoju prednost na 61:42 u 27. minuti. U tom razdoblju vidjeli smo gotovo pet minuta bez Ciboninog koša i dva time-outa u kojima je Velimir Perasović pokušao razbuditi svoju momčad - ali pomaci su bili tek minimalni, serija od 7:0 za smanjenje na 12 razlike uoči posljednje četvrtine.

Medvjedi jedino veselje

U drugom poluvremenu, kada su Cibosi u napadačkom zastoju padali u sve veći zaostatak, bolja vijest došla je iz Salzburga. Spiker u dvorani javio je o Medveščakovom vodstvu od 4:0 u trećoj utakmici polufinala EBEL-a, što je bio jedini razlog za dobro raspoloženje na tribinama - Cibonini igrači nisu se pobrinuli sami donijeti dobre vijesti...

Nada je tada bila ponovno na životu, no nije trajala predugo. Loše napadačke minute Marka Tomasa u kojima mu nije išlo baš ništa otvorile su Ljubljančanima vrata da na krilima Vidmara i Klobučara prvo povise na 73:49, dok je u završnici utakmice tricom Kikowskog bilo i ogromnih +28, 85:57 oko dvije minute do kraja.

Završilo je s nešto manjom razlikom, a glavni junaci visoke Olimpijine pobjede bili su Ožbolt (21 poen), Vidmar (17 poena, osam skokova) i Bavčić (16 poena, osam skokova). Jamont Gordon je u posljednjim minutama uljepšao slab nastup i završio s 18 poena (šut 7/20) i osam skokova, dok je Radošević dodao 12 poena.

Idući nastup Cibose čeka već u srijedu u pretposljednjem kolu kod Radničkog u Kragujevcu.

• Obrisan korisnik15.03.2010. u 00:25
    sramota,sramota,sramota!!! moze se gubiti,ali 26 razlike?!
  • vlacng14.03.2010. u 20:36
    hehe...bio sam na utakmici..jako lose, a janezi trice skoro da nisu fulali, i oni sudci lopovski..