FMP nakon produžetka do slavlja

Matej Milanović • subota, 13.03.2010.

Prvi susret 24. kola NLB lige igrale su dvije momčadi donjeg doma ljestvice, FMP i Bosna. U zanimljivom susretu slavili su domaći nakon produžetka...

Utakmicu FMP-a i Bosne bolje su otvorili domaći koji su nakon pet minuta igre vodili 15:3. U devetoj minuti FMP je povisio i na +15, 23:8, a do prvog odmora su gosti zaredali pet poena i smanjili na -10. Bosna je bolje krenula u drugu četvrtinu te je izjednačila polovicom dionice, a nedugo zatim i povela 30:28.

Završnica druge četvrtine je također pripala gostima koji su serijom 9:1 došli do visokih 39:32 na poluvremenu. FMP je lovio rezultat kroz treću cijelu četvrtinu u kojoj bi se domaći približili na četiri do pet poena i potom se našli u minusu od osam do devet. Na zadnji odmor se pak otišlo sa 63:53 za Bosnu.

No, umjesto da kontrolira utakmicu Bosna je u zadnjih deset minuta krenula katastrofalno. Naime, do 37. minute su domaći napravili 13:2 i preokrenuli na 66:65. U tijesnoj završnici gosti su promašili jedno bacanje preko Feliksa Kojadinovića i omogućili Miroslavu Raduljici da izjednači na 72:72 i odvede susret u produžetak.

U produžetak je bolje krenuo FMP, ali je početak bio izjednačen. Susret je odlučen domaćom serijom od 9:2 kojom su u 43. minuti došli do 85:77. Bosna se u tim završnim minutama približila tek na pet razlike, a FMP je uspio doći i do +9, koliko iznosi i završni rezultat, 89:80. Kod domaćih je Raduljica upisao 30 poena uz 13 skokova, a 13 skokova je dodao i Predrag Samardžiski koji je također ostvario double-double jer je dodao i 14 poena. Kod Bosne je pak s 18 poena najbolji bio Zlatko Jovanović. Domaći su goste nadskakali i u napadu (13:7) i u obrani (24:19).