evo, prosli skupinu ko drugi, ceka nas u Torontu, suparnik protiv kojeg imamo mozda i najgori score kroz povijest raznih natjecanja i prijateljskih utakmica

odigrali smno 10 medjusobnih utakmica, imamo score
1-2-8 8:19
prve 4 utakmice izmedju 1996 i 2016 nismo im uz 4 poraza, zabili niti gol
ajmo redom
prvo pa musko, 1996 EP mi onomad vec puoljetni, jako dobro se sjecamo te utakmice, koju su nas dobili 3:0
igralo se u Engleskoj, nase prvo veliko natjecanje
nikad prezaljen sistem natjecanja, 16 reprezentacija, 4 skupine po 4, krema Europskog nogometa
onda smo to sve po krcmama komentirali, da je onda bilo foruma, ja mislim da bi tu na forumu vi, kad to radite Dalicu, njega pokojnog Ciru razapeli na milion dijelova, uglavnom, nakon kaj smo u sastavu
Ladic, Jarni, Stimac, Jerkan, Bilic, Asanovic, Prosinecki, Boban, Suker ,Boksic, Stanic dobili u zadnjim minutama Turke, golom Vlaovica, drugu smo u istom sastavu, samo je pocel Vlaovic umjesto Boksica, razmontirali 3:0 Dansku, sa onda najboljim vjerovatno golmanom u to vrijeme na svijetu Scmeichelom, nas Ciro je protiv Portugala, posto smo prosli odlucil odmoriti vecinu igraca, te je protiv Portugala pocel sa:
Mrmic, Jurcevic, Jarni, Bilic, Prosinecki, Soldo, Pavlicic,Mladenovic, Pamic, Vlaovic, Simic
znaci sa 6 novih igraaca, Dalica bi razapeli recimo ja mislim prek Kipa Slobode, a Ciru da ste onda pisali jos jace, i to nam je uz poraz 3:0 doneslo, umjesto Ceha, fino Nijemce u 1/4 gdje smo izgubili 2:1 uz veliku pomoc sudaca, ovako bi islli s pobjedom ili nerjesenim protiv Portugala na Cesku, koja je taj isti Portugall izbacila, za one koji ne znaju finale je billo Ceska-Njemcaka, naravno Elf je osvojil

drugu utakmicu smo igrali u Portugalu 2005, prijateljska, izgubili smo 2:0
sljedecu smo igrali isto prijateljsku 2013 u Zenevi, izgubili 1:0
onda stize nasa najbolnija utakmica protiv njih, EP 2016
izbornik Cacic, 1/8 EP, odllicna nasa utakmica, bolji, stvaralli sanse, imali posjed, nije htjela u gol, i rastuzil nas je u produzetku 117 minuta Quaresma, vjerujem da bi onda ko i 1996, ko i 2008 nakon Turske, isli daleko, najmanje do polufinala, jebi ga sreca nam okrenula ledja i to kaj nismo zabili ono kaj smo morali.Naravno da je Portugal otisel do kraja. 10 godina poslije jos su s te ekipe ostali samo Modric i Perisic,
2018. smo odigrali u Portugalu, prijateljsku utakmicu, tu prvi puta nismo izgubili, odigrali smo 1:1, zabil je Perisic
2020, smo 2 puta igrali s njima u skupini Lige Nacija, i izgubili vani 4:1 i u Splitu 2:3
Jedina pobjeda datira iz 2024, godine u kojoj smo 3 puta igrali sa Portugalom, prijateljska u Oierasu, dobili smo 2:1, Modric i Budimir, te smo odigrali 2 u Ligi nacija, u Portugalu smo izgubili 2:1 i u Splitu odigrali 1:1
ma nadam se da je vrijeme da ih dobijemo u natjecateljskim utakmicama, kaj god oni nas vecinu puta dobili i izasli kao pobjednici, ja sam uvjeren da nisu sretni kaj su nas izvukli, kao sto ne bi bila niti jedna reprezentacija na svijetu, kad cuje da s druge strane stojimo mi
Iznad svih
Hrvatska!
[uredio Vilenjak - 28. lipnja 2026. u 13:14]