SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

123
...
789
...
148149150
Lukkk
Lukkk
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.03.2025.
Poruka: 1.461
20. lipnja 2026. u 13:04

Provlaci se teza kako je Dalic naumio igrati sa 3 iza samo sa Englezima, da je sve ovo mudro isplanirano.

Steta sto mu to nitko nije javio, pa bi mozda poveo makar Smolcica za bocne i Segecica za krila.

Totalno neizbalansiran popis.

Vlasic, Fruk, L.Sucic, Moro.

Erlic, Pongracic.

Svi ispadaju sad visak.

The Phantom
The Phantom
Moderator
Pristupio: 19.09.2010.
Poruka: 43.721
20. lipnja 2026. u 13:22

Skroz nebalansiran popis, 200 srednjih veznih i stopera, a nema bočnih igrača. 

Zato bi mi lijevo bili Gvardiol i Perišić, to je avion, desno onda Stanišić i Pašalić, svi igraju svoje po vokaciji pa su onda dobro pokriven.

Modrića odmoriti ili ovu ili sljedeću, nema smisla da obe igra 90 min. 

Baturina je u formi, njega bi ostavio svakako, čak i cijelu utakmicu, on ima taj potez prema naprijed, više je desetka nego osmica. 

Ako imaš krila, imaš i ubačaje, naprid stavi Budimira/Kramarića, a iz drugog plana drugog Pašalića, imaš iz prekida Vuškovića, svi oni mogu stavit ako ih pogodiš. 

Gvardiol je bek ovdje jer u fazi napada zna igrati i kombinirati, dakle Perišić krilo, Gvardiol postaje skoro osmica, desetka Baturina i imaš osmicu Modrić/Sučić/Pašalić ovisno o postavi, ta strana je onda beton u oba smjera. 

I wear a mask. And that mask, it's not to hide who I am, but to create what I am.
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.603
20. lipnja 2026. u 13:49

Dabrić je napisao/la:

Dok čekate, preporučam da poslušate pjesmu Van Halena - Panama.

 

Nema više hlađenja na stadionu, to će Panamcima i Gancima biti domaći element. Navikli su na visoku vlagu i vrućine.

Vidi cijeli citat

U Torontu ce u utorak biti oblacno, 21 stupanj. Idealno za igru..

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
20. lipnja 2026. u 13:51

AdamMalysz je napisao/la:

Mene zanima tko bi bio desni bek da se nedajboze Stanisic ozlijedi? Jakic? Covjek koji u mrtvom Augsburgu igra svaku trecu i to kao veznjak?

Vidi cijeli citat


 

Smolcic 🙃

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 319
20. lipnja 2026. u 14:17

ZB10 je napisao/la:

Ako je već presjekao da Vuško ispada, onda su i DĆC i Erlić bolji izbor za upariti sa Šutalom od njegovog miljenika Pongračića.

Ja stvarno ne shvaćam što on vidi u njemu i zašto ga uporno zove u reprezentaciju. U zadnjih 8g naš objektivno najslabiji stoper od sviju koji su se izrotirali.

Vidi cijeli citat

A slušaj, ja sam ga malo pratio. Svojedobno je bio materijal za Bayern. Onda su ga sputavale ozlijede i neke čudne bolesti, kao mononukleoza. Sigurno je izgubio godinu u važnoj fazi razvitka u profesionalnog igrača.

No, ipak je bio važna uzdanica u Red Bullu. Ali imao je i ludu glavu, neozbiljan pristup, privatne eskapade. Pa se svuda posvadio sa trenerima i šefovima klubova, godinama je vukao parnice.

Međutim, čovjek ima sve što treba na najvišoj razini: Fizikalije, brzinu, motoriku, agresivnost. Kad je igrao protiv Lewandowskog ovaj loptu nije vidio, koliko igrača može tvrditi za sebe protiv Lewya?

I još jedno, Pongrač je počeo u mlađim kategorijana kao centarfor, jer tamo se obično stavlja najbolje igrače. Ali je bio premalen pa su ga pomakli na ofanzivnog veznog "fantazistu". Pa je naglo izrastao i stavili ga na zadnjeg veznog da bi na koncu još više izrastao i završio na stoperu. Ako nam baš hitno treba defanzivni vezni: Pongrač je to igrao godinama 🙂

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
20. lipnja 2026. u 14:40

On je u Dortmundu usao u sukob sa svima, navodno nije normalan decko.

 

Igracki kvalitet je uvijek imao.

perkut
perkut
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.02.2021.
Poruka: 1.626
20. lipnja 2026. u 14:42

AdamMalysz je napisao/la:

Mene zanima tko bi bio desni bek da se nedajboze Stanisic ozlijedi? Jakic? Covjek koji u mrtvom Augsburgu igra svaku trecu i to kao veznjak?

Vidi cijeli citat

Igrat će Jakić, dobro si odgovorio. 

To nije nikakav problem ako će ispred njega na krilu igrati ofenzivni Marco Pašalić. To je fajter koji uvijek daje sve od sebe i sasvim pristojno rješenje što je i pokazao u dvije utakmice sa Crnom Gorom.

Naravno da je Smolčić bolje rješenje i da je trebao biti u kadru, to je Dalićeva greška. Dalićev izbor igrača je nebalansiran po pozicijama što su već svi zaključili. 

Ali jebiga, igramo sa ovim igračima što su izabrani. Smolčića nema, nema ga smisla više spominjati u kontekstu utakmice sa Panamom. 

 

 

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 319
20. lipnja 2026. u 14:45

Ciferšlus je napisao/la:

On je u Dortmundu usao u sukob sa svima, navodno nije normalan decko.

 

Igracki kvalitet je uvijek imao.

Vidi cijeli citat

Baš tako, slično nešto ko Rebić. Kovač ga je doveo u red u Frankfurtu i te godine je bio važna karika kod nas na SP18.

Ne znam što bi bilo da nije igrao protiv Argentine kad se tukao sa njima muški i zabio onaj legendarni gol.

Sličnu ulogu bi mogao imati i Pongračić na ovom SP.

Šteta da onomad nije Kovač vodio Dortmund i Pongračića stavio u red.

Kvrga
Kvrga
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2011.
Poruka: 3.651
20. lipnja 2026. u 14:47

Koliko se sjećam, Jakić je na desnom beku odigrao čist solidno. Čak je i Crnogorcima zabio dobar gol.

Kad se sjetimo da je to igrao i Brekalo, Jakić je puna šaka brade...

Nadam se da ćemo se osloboditi ljudi koji vjeruju da im je sve dozvoljeno
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
20. lipnja 2026. u 14:50

Imamo dva zadnja vezna, oba zaboravljena, a imamo i Nejasnica navodno najbolji DV nizozemske lige samo sto je on sad negdje na kupanju.

123
...
789
...
148149150
  • Najnovije
  • Najčitanije