SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 17
22. lipnja 2026. u 17:35

Par mojih amaterskih mišljenja:

Igrači treniraju u klubovima 

Ekipa je prava klapa.

Protiv Paname će pokazati karakter.

 

BlaylockM
BlaylockM
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 27.05.2026.
Poruka: 66
22. lipnja 2026. u 17:48

timmy je napisao/la:

Ima li u Hrvatskoj netko intelektualno sposoban analizirati utakmicu? Ovo što sam pogledao na HRT je smiješno. Treba hrabro, vrhunac analize 3 ili 4 iza, treba strpljenja, moć ponavljanja, ako da netko gol, drugi će teško...takve floskule i gluposti.

Gledao sam par puta Henrya kad objašnjava englesku ligu, imam osjećaj da čovjek može tri sata govoriti o jednom dodiru lopte i ostati zanimljiv. Ovi naši kao da su cijepljeni od znanja.

Općenito, uopće se ne smije reći - aha, ovaj igrač fizički ne može, ovaj se krivo postavlja, ovaj radi takvu i takvu grešku, ovaj je ispod razine u tim i tim elementima. Imamo li mi nekoga kao Tomislav Ivić i/ili Ivica Osim koji mi neće pričati o ponosu, zanosu, hrabrosti, zaslugama nego o tehničko-taktičkim elementima igre?

Vidi cijeli citat

Bio sam klinac kad je 1996 na euru Ivic pričao da je budućnost nogometa 433 gdje će dva krila ulaziti na unutarnju nogu i oslobađati prostor za bekove.. na Hrt-u! Sad Jese dosađuje sam sebi intonacijom a pritom je preglup da ne zna da kao sukomentator Hajduk Dinamo ne može otvoreno navijati za Hajduk. Ivkovic na Hrt nije imao smisla osim kao pronatalitetna politika ali i ti dani su iza njega. Samovojska je prestar,  Rendulic dosadan..još je treba najbolja

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.771
22. lipnja 2026. u 18:35

Mogli bi to na HRT-u mnogo bolje. 

Ekipa kao Panama koja već 6 godina vodi isti trener sigurno nije za pocijeniti. Role i taktika su definirani i mnogo puta isprobane na terenu.  Ne primaju puno golova koliko vidim. Gana njima zabila iz kontre u 95. Ne izgledaju sigurno kod prekida. Obrana mi se čini spora. Trebala je Gana dobiti penal zbog glupog faula obranbenog igrača. Teško da je Panama u stanju odigrati obranu na razine Irana protiv Belgije. Morali bi imati dovoljno prilika iz igre i iz prekida.

Vidim da je njihov desni bek Murillo najveća zvijezda. Vjerojatno će Pere biti na njemu. Čitam da Christiansen želi kompaktni blok iz kojeg traže tranziciju brzim loptama. Okay. Naravno, mi ne smijemo to dopustiti. Kao uvijek rani gol za nas vrijedi zlata. 

[uredio adrian - 22. lipnja 2026. u 18:43]
Alexi Lalas
Alexi Lalas
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.08.2025.
Poruka: 116
22. lipnja 2026. u 18:41

Kad bi se momčad slagala po spremnosti i koristi:

Livaković - Jakić, Šutalo, Vušković, Stanišić - Moro, P. Sučić,  Luka Sučić - Baturina, Marco Pašalić - Musa

Od 60-te Perija i Kova, u 70-oj eventualno Budimir i Mario Pašalić. Potpuno nespremni igrači Gvardiol, Kramarić i Modrić ulaze samo ako je rezultat povoljan, tipa dva razlike. 

Možda bi tad bili ozbiljan tim.

[uredio Alexi Lalas - 22. lipnja 2026. u 18:42]
Tobol Kostanay
Tobol Kostanay
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 1.507
22. lipnja 2026. u 18:55

Mi smo opcenito kao nacija dosta bahati kad je nogomet u pitanju.

Slusam one hipsterske podcaste i kako Miho Topic and company tjednima pricaju da ce se Panamu rutinski rijesiti.

Ajd ako si prije turnira tako podcjenjivao protivnike, ali ako ti dosadasnji rezultati nisu pokazatelj da ti "mali" i nisu bas neke kante za napucavanje onda ne znam.

Jos k tome dodajno da je Panama u top 40 na FIFA rankingu, bili su u zdrijebu u 3. sesiru. Nije bas da igramo protiv Gibraltara, ali imam dojam da sira javnost ima upravo toaav dojam.

Čak i HDZ bi bolje vodio klub od udruge Naš Hajduk.
Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.454
22. lipnja 2026. u 19:05

Alexi Lalas je napisao/la:

Kad bi se momčad slagala po spremnosti i koristi:

Livaković - Jakić, Šutalo, Vušković, Stanišić - Moro, P. Sučić,  Luka Sučić - Baturina, Marco Pašalić - Musa

Od 60-te Perija i Kova, u 70-oj eventualno Budimir i Mario Pašalić. Potpuno nespremni igrači Gvardiol, Kramarić i Modrić ulaze samo ako je rezultat povoljan, tipa dva razlike. 

Možda bi tad bili ozbiljan tim.

Vidi cijeli citat

Moro je toliko loš da je Modrić na štakama bolji

vjesu
vjesu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.04.2015.
Poruka: 2.064
22. lipnja 2026. u 19:25

zgembo je napisao/la:

timmy je napisao/la:

Ima li u Hrvatskoj netko intelektualno sposoban analizirati utakmicu? Ovo što sam pogledao na HRT je smiješno. Treba hrabro, vrhunac analize 3 ili 4 iza, treba strpljenja, moć ponavljanja, ako da netko gol, drugi će teško...takve floskule i gluposti.

Gledao sam par puta Henrya kad objašnjava englesku ligu, imam osjećaj da čovjek može tri sata govoriti o jednom dodiru lopte i ostati zanimljiv. Ovi naši kao da su cijepljeni od znanja.

Općenito, uopće se ne smije reći - aha, ovaj igrač fizički ne može, ovaj se krivo postavlja, ovaj radi takvu i takvu grešku, ovaj je ispod razine u tim i tim elementima. Imamo li mi nekoga kao Tomislav Ivić i/ili Ivica Osim koji mi neće pričati o ponosu, zanosu, hrabrosti, zaslugama nego o tehničko-taktičkim elementima igre?

Vidi cijeli citat


Malo je i do toga u kakvim vremenima živimo. Slabo se čuje kritika. Pa i ovdje na forumu, ako prije utakmice izraziš sumnje i kritike si pljuvač i ne razumiješ da je Dalić uzeo dvije medalje. Ako poslije utakmice kritiziraš, onda si mrzitelj koji je jedva dočekao poraz. 

Tako je i ovima na tv-u. Lakše je lupat floskule, laskati ili barem ne "talasati"... Kritika, ili kritička opažanja, koliko god da je argumentirana i konstruktivna je nerado viđena. Tek kad krahiramo, narod je spreman čuti kritiku.

Vidi cijeli citat

Ima dosta istine u tome. Cancel Culture je bolest danasnjeg vremena. Ali ja bih ipak radio razlike i u nacinu kritziranja. Ako netko ovdje na forumu iznesenje svoje misljenje da recimo treba igrati sa cetiri iza i to svojim argumentima, onda je upravo to smisao ovakvog foruma...drustveno gledajuci rekao bih i smisao demokracije.

Ali ako netko naprimjer kaze da je trener idiot, neznalica, teska prevara i sl. samo zato sto ne igra njegov 'libling' onda rasprave gube smisao i ne treba čuditi da se svi onda časte uvredama. Jer na kraju svi mi imamo svoju istinu i tko ce dokazati da bismo s Kramaricem u prvi 11 protiv Engleske pobjedili ili izgubili 6:0? To je besmisleno. Imamo trenera, on odlučuje i na kraju cemo mu suditi. Do tad cemo ja vjerujem svi grizti nokte i navijati da naši opet pobjeduju sve redom.

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.176
22. lipnja 2026. u 20:02

Kramarić bi mogao startati na desnom krilu. Panama će se povuć. Tu njegova igra može doć do izražaja. I treba nam takav igrač naprijed. A u obrani najmanje štete može napraviti na toj poziciji.

 

ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.364
22. lipnja 2026. u 20:50

Lukass je napisao/la:
 Panama će se povuć. 

Vidi cijeli citat

Citation needed.

Imali su 60% posjeda proriv Gane, 45% posjeda protiv Bosne i protiv Brazila u prijateljskim. 

Po dostupnim podacima Panama nije bunker ekipa, tako da se ja ne bih zaljetao za zaključcima da će to biti viktorija na njihov gol.

Hrvatskaaaaa23
Hrvatskaaaaa23
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.07.2025.
Poruka: 1.039
22. lipnja 2026. u 20:50

Tobol Kostanay je napisao/la:

Mi smo opcenito kao nacija dosta bahati kad je nogomet u pitanju.

Slusam one hipsterske podcaste i kako Miho Topic and company tjednima pricaju da ce se Panamu rutinski rijesiti.

Ajd ako si prije turnira tako podcjenjivao protivnike, ali ako ti dosadasnji rezultati nisu pokazatelj da ti "mali" i nisu bas neke kante za napucavanje onda ne znam.

Jos k tome dodajno da je Panama u top 40 na FIFA rankingu, bili su u zdrijebu u 3. sesiru. Nije bas da igramo protiv Gibraltara, ali imam dojam da sira javnost ima upravo toaav dojam.

Vidi cijeli citat


Ne treba nikad podjenjivat nekoga ali isto tako ne treba se od takvih ekipa radit brazilce iz 2002 jer to nisu nit će ikada bit. Ugl ako ne možeš dobit Panamu onda jbg pakiraj kofere i pravac avion. 

  • Najnovije
  • Najčitanije