zgembo je napisao/la:
timmy je napisao/la:
Ima li u Hrvatskoj netko intelektualno sposoban analizirati utakmicu? Ovo što sam pogledao na HRT je smiješno. Treba hrabro, vrhunac analize 3 ili 4 iza, treba strpljenja, moć ponavljanja, ako da netko gol, drugi će teško...takve floskule i gluposti.
Gledao sam par puta Henrya kad objašnjava englesku ligu, imam osjećaj da čovjek može tri sata govoriti o jednom dodiru lopte i ostati zanimljiv. Ovi naši kao da su cijepljeni od znanja.
Općenito, uopće se ne smije reći - aha, ovaj igrač fizički ne može, ovaj se krivo postavlja, ovaj radi takvu i takvu grešku, ovaj je ispod razine u tim i tim elementima. Imamo li mi nekoga kao Tomislav Ivić i/ili Ivica Osim koji mi neće pričati o ponosu, zanosu, hrabrosti, zaslugama nego o tehničko-taktičkim elementima igre?
Vidi cijeli citat
Malo je i do toga u kakvim vremenima živimo. Slabo se čuje kritika. Pa i ovdje na forumu, ako prije utakmice izraziš sumnje i kritike si pljuvač i ne razumiješ da je Dalić uzeo dvije medalje. Ako poslije utakmice kritiziraš, onda si mrzitelj koji je jedva dočekao poraz.
Tako je i ovima na tv-u. Lakše je lupat floskule, laskati ili barem ne "talasati"... Kritika, ili kritička opažanja, koliko god da je argumentirana i konstruktivna je nerado viđena. Tek kad krahiramo, narod je spreman čuti kritiku.
Ima dosta istine u tome. Cancel Culture je bolest danasnjeg vremena. Ali ja bih ipak radio razlike i u nacinu kritziranja. Ako netko ovdje na forumu iznesenje svoje misljenje da recimo treba igrati sa cetiri iza i to svojim argumentima, onda je upravo to smisao ovakvog foruma...drustveno gledajuci rekao bih i smisao demokracije.
Ali ako netko naprimjer kaze da je trener idiot, neznalica, teska prevara i sl. samo zato sto ne igra njegov 'libling' onda rasprave gube smisao i ne treba čuditi da se svi onda časte uvredama. Jer na kraju svi mi imamo svoju istinu i tko ce dokazati da bismo s Kramaricem u prvi 11 protiv Engleske pobjedili ili izgubili 6:0? To je besmisleno. Imamo trenera, on odlučuje i na kraju cemo mu suditi. Do tad cemo ja vjerujem svi grizti nokte i navijati da naši opet pobjeduju sve redom.