SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

vjesu
vjesu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.04.2015.
Poruka: 2.064
24. lipnja 2026. u 12:07

Meni je cudno kad od strane nekoliko strucnjaka dolaze pohvale za stozer radi pravovremene reakcije na poluvremenu odnosno zamjena. Po mom skromnom misljenju je ta procjena promasena jer zamjene nisu detektirale glavni problem u sinocnoj utakmici...a to je da vezni red jucer nije nista povezivao. Kovacic i Modric nisu uspjeli organizirati igru Hrvatske i zato su igraci kao Perisic, Musa i Pasalic visili u zraku. Taj problem je ostao isti nakon ulaska Budimira i Kramarica. Po meni potpuno kriva analiza. Realno, odigrao se jedan vrhunski napad iz kojeg smo poveli, sve ostalo je bilo nepovezano jer nam vezni red šteka. Uz to su Modric i Kovacic obrambeno imali dosta problema, skoro svaka druga lopta je isla protivniku.

Ipak, u ovoj se utakmici moglo jos jednom vidjeti koliko u turnirskom sustavu golman i iskustvo znace. Da je Panama imala vise ovakvih utakmica u nogama tesko bismo pobjedili. Pozitivno osim tri boda je cinjenica da mozemo puno bolje, da cak i ove utakmice odlucimo u nasu korist. Ali nasu losu utakmicu smo jucer ispucali, nemamo vise pravo na jos jednu inace idemo prijevremeno kuci.

[uredio vjesu - 24. lipnja 2026. u 12:10]
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.610
24. lipnja 2026. u 12:08

burek1983 je napisao/la:

Treba i Panami odati priznanje...odigrali odličnu tekmu + sudački kriterij im je itekako išao na ruku/nogu.

Vidi cijeli citat

Panama je igrala koliko smo im dali, a dali smo im jako puno. Svaka prilika koju su imali do naseg gola je bila nakon gresaka nasih.

Vjerojatno se pisalo, ali koji k je bio onaj prekid sto ga je Modric izveo? Ne zna sto bi, ne zna sto bi i onda Kovacicu do sebe, a ovaj njemu nazad jer sto ce drugo kad mu igrac dolazi s leda i 2sekunde kasnije polukontra za Panamu? WTF? 

Panamac je takticki pojeo Dalica, ali njihov manjak kvalitete je bio vidljiv u svakom dodiru s loptom. 

Unatoc tome, bila je super zezancija s njima na tribini. Zao mi je sto su ispali...

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 3.033
24. lipnja 2026. u 12:08

Završimo li drugi ili treći, vjerojatno svakako idemo na Portugal jer tamo u zadnjem kolu igraju Kolumbija i Portugal.

Moje predviđanje:

Portugalci nas neće izbjegavat jer nas se ni najmanje ne boje, dok će nas Kolumbija itekako pokušat izbjeć. Ako budemo drugi, Kolumbija će ostat neporažena, a ako budemo treći Kolumbija će izgubit od Portugala kako bi igrali s Ganom.

Iduci
Iduci
Mali dioničar
Pristupio: 14.12.2004.
Poruka: 8.222
24. lipnja 2026. u 12:09

Po meni smo si sami krivi, sto Dalica nakon po meni loseg ciklusa prije 2 godine,

Gdje smo zapali zbog Albanije?! Nismo rekli njemu – hvala, ali sad je vrijeme za nesto novo.

Nego nitko nema muda reci otvoreno, svi mu lizu guzicu I opet idemo na veliku smotru sa nekim pojedincima,

Koji su po meni ili za penziju (cast Luki I 200 tekmi) ili nisu dovoljno spremi za 90 minuta trcanja (Gvardiol).

 

Po meni smo trebali trazit novog trenera stranca sa puno iskustva, nekog koji bi imao viziju za osvajanje SP-a,

Nekog poput Kloppa. Ali bolje imat Varazdinca I placate ga puno manje, a on opet ima neku svoju viziju,

Koja ja iskreno sa ovih 11 (kako je zapoceo) jucer nisam vidio.

 

Covjece igramo 45 minuta, da bi Baturina imao sansicu …? Sto si radio kume 45 minuta= stajao na terenu I brojao ljude u stadionu?

 

Okay, prvih 45 Minuta protiv Engleske smo igrali solidno, ocekivao sam istu igru I jucer, ocekujem ju I u subotu.

No bojim se da ce nam se u trecoj tekmi skratit krila, a onda ce novinari napokon udrit po svima….

A ja cu placuci reci opet jedan ciklus bez nekog razultata (od Katara)…

 

Steta. Iskreno sam ocekivao bolju tekmu ovo jucer je bila koma za gledat.

 

A navijaci ili ko je nosio hrv. Dresove…? Livakovic ih molio da bodre…covjece…

Sto je najgore, golman nam je najjaca karika, brijem da bi mogli jebeno daleko, da je ostalih 10 na toj razini.

 

Ajd barem se nadam jos 2 kola… ne da u subotu pognute glave idemo na odmor.

.
Willy Wonka
Willy Wonka
Moderator
Pristupio: 04.09.2011.
Poruka: 6.734
24. lipnja 2026. u 12:09

danchy je napisao/la:

Otkud ova matematika?

Vidi cijeli citat

Football meets data/Globan je to vec odavno objavio.

Tri boda i -1 gol razlika daje nekih 96 posto prolaska, -2 gol razlika nekih 87 posto prolaska.

To je bilo prije dva dana pa sam siguran da su postoci jos porasli.

Lionheart
Lionheart
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.09.2025.
Poruka: 839
24. lipnja 2026. u 12:12

Sensation je napisao/la:

batiju se mora dati sve sto mu treba jer decko pravi razliku na terenu

Vidi cijeli citat

Ovo podsjeća na Mamića i Bjelicu 

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.610
24. lipnja 2026. u 12:12

Willy Wonka je napisao/la:

danchy je napisao/la:

Otkud ova matematika?

Vidi cijeli citat

Football meets data/Globan je to vec odavno objavio.

Tri boda i -1 gol razlika daje nekih 96 posto prolaska, -2 gol razlika nekih 87 posto prolaska.

To je bilo prije dva dana pa sam siguran da su postoci jos porasli.

Vidi cijeli citat

Dobro, dakle nije "sigurno" 😁

Vidjet cemo kako ce se druge grupe razvijati. Vec danasnji dan ce puno reci jer ako Ceska, BIH/Katar odu na 4 boda i Skotska izgubi 1 razlike, onda taj postotak drasticno pada..

 

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Tom Cleverly
Tom Cleverly
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 463
24. lipnja 2026. u 12:12

dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:

Farabutti je napisao/la:

Ciferšlus je napisao/la:

Gvardiolu kao da je reprezentacija onako, izlet, zajebancija.

Vidi cijeli citat


Slažem se apsolutno, iako će te ekipa ovdje minusirati. 

Vidi cijeli citat


minusirat će ga jer je u krivu

garantiram da nema nikakvih problema s zalaganjem i mentalitetom Gvardiola

sad je bio ozlijeđen, ali bio je loš i zadnji EURO, ne zato jer mu se neda nego jer ga se jebe na lijevom beku, a on nije lijevi bek

i koliko god ekipa mislila da je lijevi bek jer je na papiru igrao lijevog beka u sustavu Pepa Guardiole, on nije lijevi bek i on je i tamo malo igrao zapravo pravog lijevog beka i igrao ga je u kontekstu gdje City dominira stalno pa nit ne mora nešto previše braniti

odlazak u City je problem za nas u startu, on je tamo postao bolji igrač, a slabiji obrambeni

nama treba obrambeni

Vidi cijeli citat

Dalić vidi da ga Guardiola stavlja na lijevog beka pa zaključi da može i on.

Samo što Pep ima isplaniranu taktiku, zadatke i kretanja za svakog igrača do najsitnijeg detalja i točno zna što želi od Gvardiola na lijevom beku.

Dalić ga postavi na tabli prije utakmice lijevo i kaže mu ti si danas lijevi bek.

Willy Wonka
Willy Wonka
Moderator
Pristupio: 04.09.2011.
Poruka: 6.734
24. lipnja 2026. u 12:14

danchy je napisao/la:

Willy Wonka je napisao/la:

danchy je napisao/la:

Otkud ova matematika?

Vidi cijeli citat

Football meets data/Globan je to vec odavno objavio.

Tri boda i -1 gol razlika daje nekih 96 posto prolaska, -2 gol razlika nekih 87 posto prolaska.

To je bilo prije dva dana pa sam siguran da su postoci jos porasli.

Vidi cijeli citat

Dobro, dakle nije "sigurno" 😁

Vidjet cemo kako ce se druge grupe razvijati. Vec danasnji dan ce puno reci jer ako Ceska, BIH/Katar odu na 4 boda i Skotska izgubi 1 razlike, onda taj postotak drasticno pada..

 

Vidi cijeli citat

Ma dobro, mozemo cjepidlaciti, ali mi govorimo o Srecku gdje ce mu se rezultati poklopiti bez problema vec do sutra. 😁

RealnoStanje2211
RealnoStanje2211
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2025.
Poruka: 564
24. lipnja 2026. u 12:15

Što se tiče protivnika u nokaut fazi, mala je razlika između Portugala i Kolumbije, a puno veća između Kanade/Švicarske i Španjolske, tako da svakako bi bilo dobro namjerno ne otić na Španjolce.

Što se tiče Daličevog nasljednika, samo se nadam da funkciju neće preuzeti Ćorluka ili Olić, nego da će se pronać normalno rješenje u moru domaćih trenera od Jakirovića, Bilića, Bjelice i ostalih. Ali ne bi me čudilo da ovi naši stručnjaci koji plivaju 8 godina po svjetskom vrhu, druže se, putuju, igraju i pobjeđuju protiv same kreme svjetskog nogometa, ipak nisu naučili ništa i ne vide dalje svog sela ili ako vam je draže nosa, te se odluče za npr. Ivicu Olića

[uredio RealnoStanje2211 - 24. lipnja 2026. u 13:46]
#PodrškaGarciji - Navijan srcen, gledan glavon. Pišen kako objektivno vidin stvari, nekad u manjini, nekad u većini - HŽV
  • Najnovije
  • Najčitanije