BiH nema dovoljno individualne kvalitete + jako tanka klupa. Sreća da imaju Katar u skupini, što im je od početka bila njihova karta za eliminacijsku fazu, u kojoj usput budi rečeno imaju šanse kao glineni golub na streljani.
Taktički profil BiH se meni ponajmanje sviđa od svih reprezentacija koje nastupaju na prvenstvu. Primarno oslanjanje na gust raspored s velikim brojem igrača iza lopte, gdje je osnovni cilj maksimalno zatvoriti prilaze vlastitom golu i tjerati protivnika na posjed bez konkretne opasnosti nije nešto što volim gledati više od pravilnog presađivanja fikusa iz domaćih mozaičnih i lajfstajl emisija. Naprijed totalni izostanak kreativnosti.
Ne bih se baš okladio da će BiH tako lako dobiti Katar. Tamo se taktička dogma mora u potpunosti okrenuti, BiH više ne može stajati u niskom bloku i čekati kontranapade. Morat će preuzeti kontrolu nad posjedom, visoko pritisnuti Katarane i brže distribuirati loptu. Nisam siguran da BiH ima takav instrumentarij u rosteru.
Bit će to utakmica čupanja živaca za sve navijače BiH.