(do 82')
18
(do 90')
Zlatko Kranjčar

Sjajna predstava, sjajan rezultat, Hrvatska je još korak bliže Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj. Svi kritičari hrvatske reprezentacije dobili su još jednju pljusku, jer današnja izvedba bila je ravna onoj iz Švedske, možda i kvalitetnija. Gotovo bez kikseva, ozbiljno i koncentrirano, naši su reprezentativci izbacili Bugare iz igre, a "jednadžbu" ostavili na dvije nepoznanice - Hrvatska i Švedska.

Slika 1 od 1.

Bugari su prema očekivanjima, krenuli agresivno, nošeni podrškom 39.000 navijača. Preostala tisuća bila je u crveno-bijelim kvadratićima i na kraju je slavodobitno pjevala pobjedničku pjesmu.

Čim je jalova bugarska agresija počela popuštati, stiglo je vodstvo naših. Olić je povukao kontru po lijevom krilu, ostavio loptu Kranjčaru, koji sjajnom asistencijom pronalazi Marka Babića. "Špic" trenutak prije bloka bugarske obrane i lopta je u mreži za 0:1.

Bugari su i dalje nemoćni, a prvi put su nadskočili našu obranu u 31. minuti, kada Berbatov neprecizno gađa glavom. Već minutu kasnije mogli smo voditi 2:0. Pršo odlično ubacuje "iz noge", a Kranjčar dočekuje loptu na volej. Prekrasan udarac najboljeg igrača susreta zaustavio je efektnom obranom vratar Ivankov.

U 35. minuti gužva pred našim vratima završava snažnim udarcem Berbatova preko gola, a isti igrač neprecizan je i u 43. minuti.

Drugo poluvrijeme otvara opasan slobodan udarac Martina Petrova koji preskače svih u petercu. U 56. minuti nova opasna kontra naših. Pršo ubacuje u šesnaesterac, Tudor ostavlja na udarac Kranjčaru, koji puca snažno, ali neprecizno.

A onda, u 58. minuti novi šok za domaćine. Kranjčar snažno vuče kroz sredinu i izbacuje Oliću u šesnaestercu. Ovaj vidi bolje postavljenog Tudora par metara unutar kaznenog prostora i šalje mu loptu, a "Tušo" preciznim udarcem matira nemoćnog Ivankova za 0:2.

Opasnost pred Butinom pet minuta kasnije kreira brzo izveden slobodan udarac domaćina i opasan udarac glavom Ilieva. Domaćini su uspjeli nekoliko puta nakon toga probiti naš zadnji red, ali nisu imali konkretnu završnicu.

Ipak, Bugari najavljuju povrata u 73. minuti. Martin Petrov izvodi slobodan udarac s dvadesetak metara, Butina griješi u procjeni putanje lopte koja odsjeda u mreži za 1:2.

Nekoliko minuta nelagode u našim redovima prekinute su briljantnim potezom Nike Kranjčara u 80. minuti. Uzeo je loptu dvadesetak minuta od vratiju, prevario Stojanova, izašao oči u oči s Ivankovom i rutinski ga matirao za novu veliku prednost - 1:3.

Tu je bio kraj za ionako demoralizirane domaćine. Hrvatska je ostvarila novu sjajnu pobjedu i sa samo dva izgubljena boda u 6 kvalifikacijskih susreta s puno optimizma gleda prema Njemačkoj. Ipak, najveći razlog za zadovoljstvo je dokaz da imamo momčad koja je spremna za velike utakmice i velike stvari.