1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2007., Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 2.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Robertino Dujela (Zadar), Damir Volf (Rijeka)
Krunoslav Lovrek 33'
Zagreb

Varteks - Zagreb: Samo deset bodova od trećeg mjesta

Marko Kljaić • subota, 11.08.2007.

Nekada su susreti između Varteksa i Zagreba bili jamstvo za atraktivan nogomet s puno pogodaka dviju momčadi s vrha tablice. Ove sezone Varteks je na dnu ljestvice, a Zagreb drži sredinu. Bodovi su bili potrebni i jednima i drugima...

Borut Semler
46'
15
Grgur Radoš
72'
Ivan Lajtman
75'
9
Miroslav Pejić
90'

Miroslav Blažević

Varaždinci su od samog početka krenuli vrlo agresivno. Šest igrača u veznom redu donijeli su premoć na samom početku susreta. Prvi prijete domaći igrači u 4. minuti, no udarac Mumleka iz daljine Stojkić sigurno brani. Zagrebaši igraju dosta povučeno i iz kontranapada pokušavaju prijetiti. Prvi opasniji udarac uputio je Kruno Lovrek iz kaznenog udarca u 16. minuti.

Nakon prvih pola sata niti jedna momčad nije pokazala previše. Domaćini su agresivno počeli, ali su ih Zagrebaši čvrstom igrom ubrzo smirili. Varteks nema previše ideja kako probiti čvrstu obranu bijelih. Nemoć domaćina gosti iskorištavaju skoro iz ničega. U 34. Lovrek je lijepim pogotkom matirao Runju nakon katastrofalne pogreške Igora Prahića. Mujdžin ubačaj Prahić je praktički proslijedio do Lovreka koji pogađa za 1:0.

Momčad Ćire Blaževića strpljivo je čekala svoju priliku i iskoristila je nakon pola sata igre. Bijeli su iskoristili pogrešku Varaždinaca i zasluženo stvorili prednost. Igrači Josipa Kuže su neuvjerljivi i bezidejni. Dvojac koji je pokazivao najviše bili su Miljenko Mumlek i Drago Papa. Nedostajala je pomoć ostatka veznog reda, prije svega Gordana Golika koji je igrao neku svoju utakmicu.

Borut Semler je ušao u nastavku kao drugi igrač u vrhu varteksovog napada. No, problem u redovima Varteksa nije napad koliko je vezni red. I dalje igraju samo Miljenko Mumlek i Drago Papa. Josip Brezovec i Gordan Vuk igraju na neprirodnim pozicijama i ne mogu dati onoliko koliko znaju.

S druge strane, Zagreb igra organizirano i čvrsto kao i u prvom dijelu. Mario Brkljača borbenom igrom uspijeva prekinuti većinu varteksovih pokušaja, dok je Mujdža uz Lovreka bio najopasniji za obranu Krojača. Kuže je s još dvije izmjene pokušao probuditi svoju momčad, no tako loš Varteks nismo gledali od kada je HNL-a.

Nakon odigranih 90 minuta u Varaždinu gledatelji su ostali razočarani. Obje momčadi su odigrale dosta slabo, s time da je Zagreb iskoristio svoju priliku i odnio pobjedu. Četvrti poraz u nizu dokaz je velikih problema u varaždinskom prvoligašu. Na koji način će se Varaždinci izvući iz problema velika je enigma. Zbog spomenutih problema navijači su na kraju utakmice poslali poruku: "Uprava odlazi!".