1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2007., Zadar, Stanovi, gledatelja: 2.500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Željko Perak (Karlovac), Borut Križarić (Čakovec)
3:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Zadar - Inter: Zadarska trica u žutoj mreži

Goran Tomičić • subota, 11.08.2007.

U četvrtom kolu momčad Zadra je s uvjerljivih 3:0 protiv Intere stigla do prve ovosezonske pobjede. Goste je već u početku utakmice načeo Župan, a posao je dovršio Terkeš u završnici...

Marin Tomasov
64'
24
Hrvoje Ćustić
75'
13
Mate Baturina
81'

Kristijan Brčić
46'

Patrice Kwedi
78'

Ante Čačić

Dalibor Zebić izveo je očekivani sastav. Izostao je ozlijeđeni Baturina, a Mitrović je u napadu zamijenio Štefančića, koji je loše odigrao u prošlom kolu protiv Šibenika. Ante Čačić je nakon loših nastupa u prve tri utakmice opet ispremiješao sastav, te su debitirali Renato i Iftić, a to znači da su u četiri utakmice za Inter zaigrala nevjerojatna 24 igrača.

Zadrani su poveli već u osmoj minuti, kad je Elez zaradio prekršaj na dvadesetak metara od Interova gola, a Župan je sjajno svladao Vranjića. Desetak minuta kasnije Inter je mogao izjednačiti, ali domaći braniči su zastavili udarac Iftića. Domaći su bez većih problema kontrolirali igru, koja se većinom odvijala na sredini terena. Inter je opet pokazao veliku nemoć u napadu.

Zadar je mogao povisiti u 33. minuti nakon što je Mitrović krenuo u kontru i uposlio Terkeša, no on je loše reagirao i Vranjić je zaustavio udarac. U 38. minuti nakon kontre je pucao Nikolić, no zadarska obrana je bila na visini zadatka i nije bilo potrebe za intervencijom Subašića. Nekoliko minuta kasnije Vranjić je zaustavio sjajan udarac mladog Mitrovića.

U drugom dijelu obje momčadi su zaigrale borbeno, tako da smo prvu priliku vidjeli tek u 69. minuti, kad je Subašić bez problema zaustavio udarac Renata. Minutu kasnije pokušaj Eleza, koji je reagirao na Vranjićevo ispuštanje lopte, odlazi blizu Interova gola. Utakmica je odlučena u 77. minuti, kad je Tomasov lijepo uposlio Terkeša, a najbolji strijelac Zadra je rutinski svladao Vranjića. Sedam minuta nakon toga Terkeš je drugu utakmicu u nizu postao dvostruki strijelac. Čustić je ubacio, a Terkeš je glavom postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Zadar se ovom pobjedom odmaknuo od začelja i mirno putuje na gostovanje u Vinkovce sljedećeg vikenda. Novi poraz je Anti Čačiću zadao velike probleme i u derbiju začelja protiv Šibenika u Zaprešiću je pobjeda imperativ za njegovu momčad.