1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2007., Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 2.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Grgec (Bistra) i Conjar (Osijek)
Asim Šehić 71'
Slaven Belupo

Šibenik - Slaven B.: Gosti projurili Šibenikom

Ivana Jurica • subota, 11.08.2007.

Gosti iz Koprivnice prekinuli su tradiciju po kojoj nikada u Šibeniku nisu osvojili sva tri boda. I u trećoj uzastopnoj utakmici stigli su do istovjetne pobjede od 2:0. S puno optimizma gledaju na europski susret koji ih očekuje ovoga tjedna, a domaćini imaju samo još više briga nakon ove utakmice ...

Joao da Silva Gabriel
46'
9
Alen Šubić
69'
8
Juraj Grizelj
85'
Danijel Radiček
76'
Krunoslav Jurčić

Kvaliteta i uigranost gostujuće momčadi u Šibeniku je došla do punog izražaja. Srednji red koji su predvodili Sopić i Posavec nametnuo je svoju igru, dok su domaćini dugim loptama pokušavali doći do brzonogih napadača Zeca i Batura. Šibenik je opet previše griješio, Kalinićevi igrači kao da su se natjecali tko će više lopti krivo dodati.

Prvi su udarac isprobali Šibenčani, točnije Frane Vitaić, ali bilo je to jako loše. Uzvratio je Šehić, ali niti tu nije bilo opasnosti za gol. U 13' minuti Poljak je izravno iz kornera pokušao iznenaditi vratara domaćih, ali je Matas to osujetio na vrijeme reagiravši. Šest minuta kasnije Šibenik je imao odličnu priliku. Milanović je ubacio s desne strane, a Ermin Zec je iskosa pucao preko gola. Odlična prilika otišla je u nepovrat.

U 37' minuti najbolji pojedinac susreta Željko Sopić povukao je loptu sa svoje polovice, uposlio je Kresingera koji je krenuo sam prema kaznenom prostoru Šibenika, ali je u ključnom trenutku zaboravio loptu. Dvije minute nakon toga domaćini propuštaju još jednu super šansu. Vitaić ubacuje nisku loptu na drugu vratnicu, a Batur iskosa ne uspijeva pogoditi Ivešinu mrežu. Hvatali su se Šibenčani za glavu, jer ti su ih promašaji kasnije skupo koštali.

Tri minute prije kraja poluvremena gosti su poveli. Posavec je izveo slobodan udarac, braniči Šibenika glavom su izbili loptu, samo do Sopića koji sa otprilike 25 metara neobranjivo pogaða rašlje nemoćnog Matasa. Predivan pogodak veznjaka gostiju i objektivna je domaća publika nagradila pljeskom.

Već je peta minuta nastavka donijela i najveće uzbuðenje na utakmici. Brzonogi gostujući napadač Šehić prošao je braniča Kulušića, ali ne i Raiča koji je stigao do njega, a Šehić je pao. Sudac Vučemilović bez imalo je razmišljanja pokazao na bijelu točku izazvavši ogromne prosvjede šibenskih igrača i navijača. No, nakon toga dolazi do velikog obrata. Drugi pomoćnik Dalibor Conjar poziva glavnog suca, ukazuje mu na pogrešku, te Vučemilović na njegovu intervenciju mijenja svoju odluku i loptu dodjeljuje Šibeniku. Promjena odluke razljutila je gostujućeg trenera Jurčića koji je protestirao, ali bez uspjeha. Sa tribina se stekao dojam da je pomoćni sudac bio u pravu.

Uzburkale su se strasti nakon te odluke, a Šibenik je krenuo još odlučnije. No, prave prilike nisu stvorili. Previše je bilo krivih dodavanja, a gostujući igrači bili su uspješniji u svakom duelu. Prema gostujućem vrataru Iveši dva je puta tek zapucao Alen Šubić koji je u nastavku ušao u igru, ali bez opasnosti za njegov gol. Puno opasniji bili su gosti koji su devetnaest minuta prije kraja susreta riješili pitanje pobjednika.

Mladi Jajalo je odličnom loptom izbacio Šehića u odličnu šansu koju on koristi i prebacivši Matasa svojoj momčadi donosi nova tri boda. Nakon toga igra Šibenika potpuno se raspala, a iskusniji i kvalitetniji gosti rutinirano su utakmicu priveli kraju.

Važna pobjeda za Slaven uoči ogleda sa Galatasarayem čiji je trener uživo promatrao ovaj susret. Domaćinima ostaju velike brige, jer evidentan je nedostatak kvalitete. Momci su se trudili i borili, na tome im se ne može prigovoriti, ali očekuje ih težak posao u nastavku prvenstva.