1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 24.11.2007., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Marin Mlinar (Zagreb), Boško Vukušić (Zagreb), Danijel Munić (Bregana)
1:0 Zadar
Zadar

Osijek - Zadar: Juka za prekid posta

Vedran Stilin • subota, 24.11.2007.

Nogometaši Osijeka u današnjem susretu 17. kola Prve HNL prekinuli su neugodan post bez pobjede svladavši Zadar na domaćem terenu udarcem Jukića s bijele točke...

Hrvoje Ćustić
71'
21
Ante Mitrović
76'
2
Josip Bilaver
78'
Dalibor Zebić

Dvije momčadi kojima u posljednje vrijeme na cvjetaju ruže susrele su se danas u Gradskom vrtu kako bi pokušale pronaći izlaz iz novonastalih neprilika. Na kraju utakmice to svjetlo ugledao je domaći sastav koji je u jednoj neobičnoj utakmici s glavnim sucem Mlinarom u glavnoj ulozi upisao važna tri boda.

Od samog početka domaći sastav sigurnije je ušao u susret te nakon dalekometnog udarca Tomasova igru preselio na gostujući dio terena. Prvu prigodu Osijeka tako bilježimo u šestoj minuti kada Lončarević iskosa s desne strane opasno šutira na gol mladog Subašića.

Zadrani su većinom pokušavali uhvatiti Skendera na spavanju udarcima iz daljine, dok su Osječani većim dijelom susreta tražili put ka mreži preko već spomenutog Lončarevića i danas iznimno raspoloženog Dinjara. Upravo je prezimenjak glavnog trenera kluba s Drave napravio pravu pomutnju na lijevoj strani u 13. minuti te odlično uposlio Jukića koji padom upropaštava moguće vodstvo.

Ipak, ono što mu nije tada pošlo za nogom, uspjelo je devet minuta kasnije kada Batkoski po mišljenju suca Mlinara u kaznenom prostoru ruši Primorca te tako Osijek dobiva mogućnost stići do vodstva iz kaznenog udarca. Najiskusniji domaći igrač uzeo je loptu i sigurnim udarcem u donji desni kut Subašićevog gola donio prednost svojoj momčadi.

To vodstvo malo je umrtvilo igru, ali je zato bilo zanimljivo u bilježnici glavnog suca Mlinara koji je odlučio svaki malo opasniji start nagraditi žutim kartonom što je u konačnici dovelo do čak 11 žutih i tri crvena kartona.

Srećom po 1000 okupljenih gledatelja nogomet je usprkos tome ostao u prvom planu te tako izdvajamo novi neprecizan pokušaj Lončarevića s 20-ak metara. Nekoliko trenutaka nakon toga Jukić s lijeve strane šalje povratnu loptu za Šolića koji vrlo dobro šutira s desetak metara, ali njegov udarac zadarski golman uspijeva odbiti do Primorca. Izviždani napadač Osijeka taj odbijanac pokušava atraktivnim prebacivanjem spremiti u mrežu za 2:0, međutim njegov naum Subašić odlično čita što je dovelo do povećanja ionako već visokih decibela zvižduka za Primorca.

Drugi dio Dinjar otvara sjajnim pokušajem s 20-ak metara, međutim na njegovu nesreću lopta odsjeda na gredi gostujućih vrata. Nakon toga vidjeli smo i najbolju priliku Zadrana u kojoj Tomasov majstorski upošljava Župana čiji udarac iskosa Skender uspijeva odbili u korner. Taj promašaj skupo je stajao goste jer već nekoliko trenutaka kasnije Surać nepotrebno na sredini igrališta povlači Smoju za zasluženi drugi žuti karton i put prema svlačionici. To je u potpunosti razljutilo gostujuću klupu koja do kraja utakmice žustro negoduje na svaku Mlinarovu odluku.

Istina, bilo ih je svakakvih, ali nakon nekoliko prigoda propuštenih s obje strane do isteka 90 minuta ponovno je zagrebački djelitelj pravde stupio na scenu te tako u sudačkoj nadoknadi utakmice nakon fizičkog okršaja Bilavera i Vide obojicu poslao Suraćevim putem prema prijevremenom tuširanju što je u konačnici i bio posljednji događaj na ovoj utakmici u kojoj Osijek napokon stiže do trijumfa, dok će Zadar na izlazak iz krize pričekati neka bolja vremena.